سرلشکر باقری با اشاره به حضور غیرقانونی نیروهای خارجی در منطقه ادلب و منطقه شرق فرات اظهار داشت: باید این نیروها هرچه زودتر آن مناطق را ترک کنند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی تاکید کرد: نیروهایی که بدون هماهنگی با دولت سوریه در این کشور حضور دارند دیر یا زود خاک سوریه را ترک خواهند کرد.

سردار سرلشکر محمد باقری در بدو ورود به دمشق گفت: این مسئله در اجلاس سه‌‌‌‌جانبه ایران، سوریه و عراق مورد تاکید قرار خواهد گرفت. همانگونه که ایران به دعوت رسمی دولت سوریه آمده، حضور نیروهای سایر کشورها نیز باید با هماهنگی و مجوز دولت سوریه باشد.

وی با اشاره به حضور غیرقانونی نیروهای خارجی در منطقه ادلب و منطقه شرق فرات اظهار داشت: باید این نیروها هرچه زودتر آن مناطق را ترک کنند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: هدف از سفر به سوریه شرکت در اجلاس سه‌‌‌‌جانبه بین ایران، سوریه و عراق با حضور فرماندهان ارشد است تا درباره ادامه مبارزه با گروه های تروریستی در منطقه هماهنگی و توافقات لازم صورت بگیرد. در چند سال اخیر هماهنگی فوق‌‌‌‌العاده مناسبی میان ایران، سوریه، روسیه و عراق و همبستگی با محور مقاومت صورت گرفته که به پیروزی‌های چشمگیری در مقابله با تروریسم منجر شد و امروز بر مبنای همین پیروزی‌ها تثبیت حاکمیت و پیشرفت به سمت آزادسازی باقی خاک سوریه صورت می گیرد.

باقری حضور در جبهه‌‌‌ها و دیدار با رزمندگان به ویژه در منطقه شرق فرات و غوطه شرقی ازجمله برنامه‌‌‌‌های سفر خود برشمرد و تصریح کرد: در بازدید از آن مناطق، پیروزی‌‌‌‌ها را به رزمندگان مدافع حرم تبریک خواهم گفت. در دیدارهای جداگانه‌‌‌ای با مقامات نظامی سوریه و عراق، درباره زمینه‌‌‌‌های همکاری میان نیروهای مسلح کشورمان با این دو کشور همسایه و بسیار مهم در منطقه گفت‌وگو خواهیم کرد.

وی حمله تروریستی مسلحانه به دو مسجد در نیوزیلند را جنایتی فجیع توصیف و آن را به شدت محکوم و خاطرنشان کرد: این جنایت نشان می‌‌‌دهد که این افراد به ظاهر مسیحی یا مسلمان یا هر دین و آیینی داشته باشند، تحت تاثیر اسلام‌‌‌هراسی که از جانب آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی صورت می‌‌‌گیرد، قرار گرفته‌‌‌‌اند. جنایت تروریستی نیوزیلند به روش جنایات تکفیری‌های داعش صورت گرفته و اربابان این گروه‌‌‌های تروریستی، آنها را آموزش و تجهیز کردند تا با کشتارها، مسلمانان را بترسانند و اسلام را تضعیف کنند. این گروه‌‌ها، هیچ فرقی با داعش ندارند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: فارغ از مسایل سیاسی همه کشورهای جهان و مقامات رسمی دولت‌ها باید دست به دست هم دهند تا با تروریسم به طور جدی مقابله کنند و معیارهای دوگانه در این جهت حاکم نباشد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.