حیدر نعمتی روز دوشنبه در نشست بررسی طرح های اشتغالزایی بانک توسعه تعاون اظهار داشت: با توجه به فرصت کم جذب تسهیلات اشتغال روستایی باید روند جذب تسهیلات تسریع یابد و اگر تعلل مجری و عدم پیگیری وی روند جذب تسهیلات را کند کرد، پس از اخطار از سوی بانک از دستور کار خارج و طرح جایگزین معرفی شود.

وی افزود: باید طرح های بزرگ که قابلیت اجرا در نواحی صنعتی ایلام دارند، در اولویت پرداخت قرار گیرند تا اجرای آنها موجب رونق بیشتر در شهرک های صنعتی استان شود.

معاون استاندار ایلام تاکید کرد: نماینده بانک توسعه تعاون به همراه بازرسان کمیته نظارت از طرح های معرفی شده بازدید و روند اجرای آنها را مورد ارزیابی قرار دهند.

نعمتی به ضرورت جذب تسهیلات از سوی بانک ها و اجرای طرح های اشتغالزا تاکید کرد و گفت: دولت سعی دارد با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت رونق تولید و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی را بیشتر تقویت کند.

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام نیز در این نشست گفت: هم اکنون ۱۶ طرح در بانک توسعه تعاون با مبلغ ۲۷۰ میلیارد ریال در دست بررسی است که مجریان طرح ها در مراحل تکمیل پرونده هستند.

شکرالله شیرخانی یادآور شد: مجموع اعتبار اشتغال توسعه روستایی استان ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال است که ۲ هزار و ۱۴۰ میلیارد ریال آن به طرح های حمایتی و غیر حمایتی پرداخت شده است.

وی افزود: بر اساس آمارهای اعلام شده بانک توسعه تعاون دارای ۳۶۰ میلیارد ریال تسهیلات غیر حمایتی و ۱۹۴ میلیارد ریال تسهیلات بخش حمایتی است.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه طرح های بهزیستی از سوی کمیته فنی ملی معرفی می شوند، بطور معمول روند جذب تسهیلات را طولانی تر می کند.

معاون تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام نیز گفت: هم اکنون به ۱۲۱ طرح کمیته امداد، ۳۰ طرح بهزستی و ۸۳ بنیاد شهید به ترتیب ۵۰ میلیارد ریال، ۱۳ میلیارد ریال و ۳۸ میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک توسعه تعاون پرداخت شده است.

خان محمدی میزان طرح های غیر حمایتی را ۲۴۴ طرح با اعتبار ۲ هزار و ۵۸۰ میلیارد ریال عنوان کرد که بخشی از آنها تسهیلات جذب کرده اند.

وی ابراز امیدواری کرد با جذب به موقع تسهیلات و پای کار آمدن مجریان طرح های بسیار خوبی با کمک تسهیلات اشتغال روستایی در ایلام اجرا شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.