احمد کرمی روز یکشنبه در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران و قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده استان ایلام از رصد روزانه مسائل و مشکلات مناطق سیل‌زده خبر داد و اظهار داشت: پایش و احصا مشکلات موجود در مناطق سیل‌زده استان ایلام و تلاش در برطرف کردن مشکلات به جد و با پیگیری مسئولان دستگاه‌های مرتبط در حال انجام است.

وی با اشاره به وجود بیش از ۱۸ هزار واحد مسکونی خسارت دیده از سیل فرودین ماه سال جاری، افزود: تاکنون نزدیک به ۱۱ هزار متقاضی به بانک عامل معرفی شده‌اند.

معاون عمرانی استاندار ایلام خواستار همکاری و تسریع بانک‌ها در پرداخت تسهیلات مورد نظر به مناطق سیل‌زده استان شد و اضافه کرد: کیفیت ساخت منازل روستایی همواره مورد تاکید بنیاد مسکن بوده و به هیچ وجه اجازه داده نمی‌شود مصالح کم دوام و نامرغوب در ساخت و ساز منازل روستایی استفاده شود.

کرمی با اشاره به وجود برخی مشکلات در روستاهای بخش ماژین دره شهر اضافه کرد: مشکل برق روستاهای شوره و دمرود با توجه به نیاز مبرم مردم به برق برای ساخت و ساز باید در کمترین زمان ممکن مرتفع شود.

وی خواستار تشکیل کمیته‌ای با حضور نمایندگان دستگاه‌های زیربنایی استان شد تا در خصوص رفع مشکلات از جمله رفع معارض و موانع موجود در خصوص روند پروژه‌های عمرانی و زیربنایی و ساخت و ساز روستاهای مناطق سیل‌زده اقدام شود.

معاون عمرانی استاندار ایلام همچنین در خصوص تعیین تکلیف ساخت مدرسه و امام‌زاده در سایت جدید روستای چم شیر نیز دستورات لازم را به نهادهای مرتبط صادر کرد.

۲ موج بارشی سیلابی در تعطیلات نوروز امسال باعث بروز خرابی‌های متعددی در حوزه زیرساخت‌های عمرانی، شهری، روستایی، عشایری، ابینه و زیربخش‌های کشاورزی در استان ایلام شد.

بیشترین خسارت‌ها به مناطق شهرهای ماژین دره‌شهر و عرب رودبار سیروان وارد شد.

بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵، جمعیت استان ایلام ۵۸۰ هزار و ۱۵۸ نفر معادل ۷۳ صدم درصد جمعیت کل کشور است و رتبه آخر میزان جمعیت را در میان استان‌ها دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.