اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، افشار خسروی زاد روز یکشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: متهمان پرونده در دادگاه انقلاب به پرونده آنها رسیدگی می شوند.
وی افزود: تنها ایراد کار دادستانی این است که قرار تخفیف صادر و افراد را آزاد کرده در حالیکه از مرکز در این خصوص تذکر داده شده است.
دادستان ایلام ادامه داد: حدود هشت ماه است که پیگیر هستیم، در شان دادستانی نیست در موضوع مرغ ورود کند زمانی اقدام می کند که موجب اخلال شود.
خسروی زاد تاکید کرد: نهایت حرمت و حفظ جایگاه مدیران را اعمال کرده ایم، اگر سخت گیری می کردیم، امروز برخی از مدیران در این جلسه حاضر نبودند.
وی یادآور شد: آیا توانایی اداره چند مرغداری در داخل استان وجود ندارد، قانون گذار به صراحت در راستای اجرای قانون مبارزه با اخلال گران اقتصادی سکوت مدیران را مشارکت در جرم می داند.
دادستان ایلام گفت: مردم روز پنجشنبه بیش از 150 مورد در ستاد خبری اطلاعات در خصوص نبود مرغ در بازار تذکر دادند، مرغدارانی که ارز 4200 دولت گرفتند، چرا مرغ عرضه نمی کنند، وقتی تسهیلات به مرغدار پرداخت شده، باید زودتر اقدام می کردند.
خسروی زاد تاکید کرد: وقتی 70 درصد تولید مرغ استان مازاد بر مصرف داخلی است چرا با سوء مدیریت اکنون با کمبود مواجه شده ایم.
دادستان گفت: اهمال در وظیفه مدیران محرز است ، وقتی مدیر در به تاراج رفتن بیت المال سکوت می کند به متهم کمک کرده و مشارکت در جرم است.
خسروی زاد گفت: باید دادستان به این پرونده اقدام می کرد ، ما باید بر روی پرونده های مشکل دار رسیدگی کنیم نه به پرونده مرغ و ...
وی اظهار داشت: کشتارگاه نمی تواند تعطیل شود ، مسببین اخلال در نظام اقتصادی دستگیر و کارگران باید به کار خود ادامه دهند، تا راه اندازی کشتارگاه مرغ مصرفی استان از استان های همجوار تامین شود.
وی تاکید کرد: مرغدارانی که مرغ عرضه نمی کنند تعزیرات به عنوان احتکار با آنها برخورد می کند.
وی تاکید کرد: ما تا پای کار آمدن اتحادیه مرغداران اجازه صادرات مرغ از استان را نخواهیم داد ، قانون برای ما فصل الخطاب است و اجازه تخطی از آنرا نمی دهیم.
گفتنی است طی روزهای اخیر برخی از مرغداری های استان ایلام در اعتراض به قیمت تعیین شده برای عرضه مرغ از تحویل آن به کشتارگاه ایلام خودداری و آنرا به سایر استان ها ارسال می کنند.
در نتیجه این موضوع دادستان ایلام به این موضوع ورود و پس از احضار رئیس جهاد کشاورزی ، مسئول اتحادیه مرغداران و مسئول کشتارگاه ایلام دستور بازداشت رئیس اتحادیه و کشتارگاه را صادر کرد.
همچنین روز گذشته نیز رئیس سازمان صمت استان ایلام به دستور دادستان ایلام بازداشت شد که با قید ضمانت آزاد شده است.
7177/6119
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.