امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری گفت: این که نهادی فراقوه‌ای برای مبارزه با قاچاق فعالیت می‌کند و پاسخگو نیست نشان می‌دهد که ما نیازمند اصلاحات جدی در این زمینه هستیم و باید وزیر و مسئول مربوطه همچون وزرای اقتصاد و صنعت در این باره مسئولیت بپذیرند و پاسخگو هم باشند.

به گزارش جماران؛ نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری گفت: یکی از مهم‌ترین راه حل‌های اصلی مقابله با قاچاق، اصلاح ساختارهاست.

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی پس از برنامه تبلیغاتی ضبطی برای شبکه‌های استانی گفت: این معنا ندارد که هم سیاست گذار هم ناظر و هم مجری مبارزه با قاچاق در یک ستاد با هم تجمیع شوند و فعالیت کنند بلکه باید این سه مقوله از هم جدا شده و اصلاح شود.

وی گفت: این که نهادی فراقوه‌ای برای مبارزه با قاچاق فعالیت می‌کند و پاسخگو نیست نشان می‌دهد که ما نیازمند اصلاحات جدی در این زمینه هستیم و باید وزیر و مسئول مربوطه همچون وزرای اقتصاد و صنعت در این باره مسئولیت بپذیرند و پاسخگو هم باشند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری دوره سیزدهم میزان قاچاق در طول یک سال در کشور را ۱۳۸ هزار میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: متاسفانه از این میزان فقط ۱۷ هزار میلیارد تومان یعنی ۱۲ درصد کشف می‌شود که این بسیار ناچیز است و نشان می‌دهد که ما سازمان یا ستاد عریض و طویلی را فعال کردیم که پاسخگو نیست و کار خودش را می‌کند بنابراین ما نیازمند اصلاح ساختاری در این زمینه هستیم.

قاضی‌زاده هاشمی خاطرنشان کرد: سال گذشته واردات کشور نصف شد، اما درآمد گمرک ۴۰ درصد افزایش یافت و این نشان از جهت گیری‌های دستوری دولت است در حالیکه باید از مصرف کننده و تولید کننده حمایت و با رانت ارز برخورد شود.

نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری گفت: برخی نگاه‌ها به جای اصلاح ساختار‌ها به سمتی می‌روند که کارت‌های بازرگانی افراد را باطل کنند در حالی که اصل مطلب این است که اهلیت را باید محور قرار دهیم.

قاضی‌زاده هاشمی تصریح کرد: به کسانی که اهلیت آن را دارند کارت بازرگانی داده و اجازه واردات و صادرات دهیم و از سویی دیگر پیچیدگی‌های مرتبط با تولید را کاهش داده و صدور مجوز را نیز تسریع بخشیم.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.