استاندار البرز از تمدید یک هفته ای محدودیت های کرونایی در این استان خبر داد.

استاندار البرز با اعلام تمدید محدودیت های یک هفته ای گفت: آمار مبتلایان به کرونا در این استان به شدت در حال افزایش است.

به گزارش جماران، عزیزاله شهبازی روز جمعه در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا افزود: از عموم شهروندان تقاضا دارم همچنان با مصوبات ستاد همراهی کنند و در راستای نیل به اهداف که همان سلامتی است به پویش از نو شروع می کنیم نیز بپیوندند.

وی با بیان اینکه اکنون شرایط به مراتب سخت از پیک اول شیوع کرونا در فروردین ماه است، ادامه داد: در شرایط فعلی بیمارستان های البرز مملو از مبتلایان به بیماری کرونا است و کادر بهداشت و درمان نیز از شدت گرفتن مراجعان و ارایه خدمات، خسته هستند.

استاندار البرز با تاکید بر اینکه باید مصوبات با توجه به شرایط موجود متفاوت باشند، گفت: با اعلام آمادگی سپاه پاسداران البرز، بیمارستان صحرایی ظرف یک هفته راه اندازی شود.

شهبازی با بیان اینکه در البرز به وضع اضطرار رسیده ایم، گفت: بیمارستان بحران نیز باید آماده شود و  هلال احمر، آموزش و پرورش، سپاه پاسداران و نیروی انتظامی، نیروهای آماده و آموزش دیده خود را برای کمک به کادر بهداشت و درمان معرفی کنند.

استاندار البرز اضافه کرد: باید از ظرفیت خیرین و به ویژه اردوگاه سلامت در منطقه برغان بهره برداری کنیم، بنابراین به جد باید در راستای کنترل قیمت ها و نظارت بر بازار باید دستگاه های مربوطه وارد میدان شوند و کسانی که در انجام وظیفه اهمال می کنند مورد برخورد قانونی قرار می گیرند.

شهبازی عنوان با اشاره به اینکه استفاده از ماسک الزامی است، اظهارداشت: در خصوص ضدعفونی معابر باید از سوی شهرداران اقدامات لازم صورت گیرد.

وی افزود: کاهش ساعت کار ادارات البرز نیز از ستاد ملی درخواست شده و در انتظار تایید برای اعمال آن هستیم و در خصوصی تعطیلی پنجشنبه ها نیز همچنان پیگیر هستیم.

شهبازی افزود: ۱۳ هزار بیمار خاص در البرز در معرض خطر هستند که باید تدابیر لازم را برای آنها داشته باشیم و رعایت اصول بهداشتی در وسایل حمل و نقل عمومی از سوی شهرداری ها مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی  گفت: امید است اطلاع رسانی و آگاهی بخشی نیز با بهره گیری از ظرفیت مجموعه مسوولان استان و همراهی همیشگی و دلسوزانه اصحاب رسانه صورت گیرد.

استاندار البرز خاطرنشان کرد: هفت واحد برای تولید الکل در البرز راه اندازی شده و در تامین ماسک نیز با هماهنگی های صورت گرفته مانعی وجود ندارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.