دکتر قاسم رضاییان زاده شامگاه سه شنبه در بازدید از موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی ، افزود:‌ با پیگیری های مسئولان موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی اصول بهینه تولید و ساخت واکسن (GMP)  بر اساس موارد اصلاحی اعلام شده توسط سازمان دامپزشکی کشور در بخش واکسن های دامی اصلاح شده است.

موسسه رازی تنها تولیدکننده واکسن کشور است که بر اساس مجوز صادرات GMP (گواهی سازمان بهداشت جهانی) از سال ۹۶ اقدام به صادرات رسمی واکسن کرده است.

وی اظهار داشت: با توجه به سوابق علمی تحقیقاتی موسسه رازی و  بهره‌گیری  از توانمندی متخصصان و پژوهشگران در زمینه‌های مختلف علوم پزشکی و دامپزشکی، پیگیری‌های لازم اقداماتی در خصوص معرفی این موسسه به عنوان یک پژوهشگاه استراتژیک حاکمیتی در زمینه کنترل و پایش واکسن های تولید موسسات داخل کشور و همچنین واکسن های وارداتی صورت خواهد گرفت.

رضاییان زاده تصریح کرد: به همین منظور ، تنظیم و تدوین یک سند واحد و نقشه راه مشخص برای همگرایی و گردش کار با هدف تامین امنیت و سلامت زیستی  در مجموعه موسسه رازی باید انجام شود.

دکتر غلامرضا توکلی، مدیر کل دامپزشکی استان البرز نیز در این بازدید از پیگیری‌های مسوولان موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی برای استقرار اصول بهینه تولید و انجام اصلاحات ساختاری در بخش های مختلف تولید واکسن‌های دامی قدردانی کرد و  خواستار انتقال دانش فنی تولید واکسن از  موسسه  رازی به شرکت‌های دانش بنیان و تازه تاسیس  بخش خصوصی شد.

موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از سال ۱۳۰۳ تا کنون با هدف تولید واکسن و سرم های درمانی عقرب و مارگزیدگی در کرج فعالیت می کند.

این موسسه ابتدا با هدف ریشه کنی طاعون گاوی راه اندازی شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.