رحیم بنامولایی که همراه با هیات اعزامی به استونی سفر کرده است، روز شنبه در گفت وگوی تلفنی با خبرنگار ایرنا افزود:  استونی دربحث نرم افزار از توانمندی بالایی برخورداراست. برای همکاری با این کشور با هدف ساماندهی سیستم های هوشمند استان اعلام آمادگی کردیم و از تجربیات آنها در این زمینه بهره مند خواهیم شد. 

وی خاطرنشان کرد: در جریان مذاکره با شرکت های استونی مقرر شد آنان پیشنهاد هایشان  در زمینه نحوه همکاری در بحث  ارتباطات و فناوری را ارائه دهند تا مورد بررسی همه جانبه قرار گیرد.

بنامولایی ادامه داد: نتایج حاصل از این پیشنهادها را با مدیران ذیربط استان مطرح خواهیم کرد تا زمینه های لازم برای تبدیل کرج به یک شهر هوشمند مهیا شود و به تدریج دیگر مناطق کشور در این زمینه  الگو برداری کنند. 

رییس پارلمان بخش خصوصی البرز گفت: با توجه به این مهم که اتاق بازرگانی مسوولیت خطیر  پیگیری امور تجارت الکترونیک را برعهده دارد، لذا در پی آنیم تا با استفاده از تجربیات کشور های پیشرفته از جمله استونی، تجارت الکترونیک را عملیاتی کنیم.

بنامولائی همچنین به نتیجه گفت وگو ها با شرکت های توریستی در این نشست اشاره کرد و گفت: این شرکت ها از اعزام گردشگر به مناطق مختلف ایران  از جمله استان البرز  استقبال کردند.

 وی در ادامه به تشکیل  نشست های تخصصی "B2B" میان فعالان اقتصادی البرز و استونی اشاره داشت و افزود: در مذاکره با شرکت های خدمات هوایی و فرودگاهی بحث های فنی موثری در زمینه های مختلف از جمله قطعات هواپیما صورت گرفت و در این راستا به نتایج خوبی دست یافتیم.

رییس اتاق بازرگانی البرز همچنین  با ذکر مشکلات بانکی ناشی از تحریم ها اظهار داشت: در مذاکرات مفصل با مدیران شرکت های بانکی استونی،  آنان پیشنهاد کردند یک سری از خدمات بانکی و جابه جایی پول توسط کشورهای واسط انجام شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.