فرشته فهمیده روز شنبه درگفت و گو با ایرنا اظهارداشت: کانون های فرهنگی تربیتی یکی از مهمترین ظرفیت های نظام تعلیم و تربیت در کنار مدرسه است.
وی با اشاره به اینکه سومین جشنواره دستاوردهای کانون های فرهنگی تربیتی البرز درکانون استانی شهید محمد حسین فهمیده درکرج برگزار می شود، یادآورشد: کانون ها می توانند زمینه برقراری مهارت های ارتباطی و حرفه ای و فعالیت های گروهی و شکوفایی استعدادهای نهفته دانش آموزان را مهیا کنند.
وی خاطرنشان کرد: لازم است دانش آموزان و اولیا را نسبت به برنامه های این مراکزآشنا کنیم.
فهمیده یادآورشد: کانونهای فرهنگی تربیتی با هدف آموزش مهارتها و فعالیتهای مختلف فرهنگی، هنری وعلمی درفضای بدور از استرس و در ساعات غیر مدرسه تاسیس شدند.
 وی بیان داشت: هرساله بر خلاقیت و ابتکارات مختلف کانون ها افزوده شده و امروزه کانون ها به سمت تکنولوژی های جدید و فناوری های نوین حرکت می کنند.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز ادامه داد: دانش آموزان می توانند باکسب مهارت های لازم بعد از پایان تحصیلات در آموزش وپرورش با مهارتی که کسب می کند دارای پیشه وکار شوند.
وی اضافه کرد: این جشنواره یکی از نمادهایی است که می تواند بخشی از فعالیت های حوزه پرورشی را عینیت بخشدبه گونه ای که در این جشنواره بتوانیم واقعیت هنر را به نمایش بگذاریم تا تبادل تجربه شود.
فهمیده خاطرنشان کرد: البرز۱۲ کانون فرهنگی تربیتی دارد که بسیاری از خانوده ها و دانش آموزان نسبت به فعالیت هایی که در این مراکز صورت می گیرد شناخت لازم را ندارند.
وی عنوان کرد: سومین جشنواره کانون های فرهنگی تربیتی البرز از ۱۱ تا ۱۴ آذرماه درکانون تربیتی شهید فهمیده کرج برگزار می گردد.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد که سالانه حدود ۵۰ هزار نفر ازآموزش های کانون های فرهنگی تربیتی استفاده می کنند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.