حسین تاریخی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا در کرج اظهارداشت: اجرای بیانیه گام دوم انقلاب صادره از سوی مقام معظم‌ رهبری محور اصلی فعالیت‌های این تشکل دانش‌آموزی در مدارس کشور در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ است.

وی خاطرنشان کرد: برای اجرای مفاد بیانیه نسبت به تبیین آن و وظایف اعضا و مسئولان تشکل، اقدام لازم با توجه به تشکیل دبیرخانه گام دوم انقلاب در وزارت آموزش و پرورش انجام شده است، برای اجرای کامل بیانیه که نقش مهمی در تحقق اهداف و آرمان‌های انقلاب‌ اسلامی در بخش‌های مختلف دارد باید تمام نهادها و تشکل‌ها وارد عرصه کار و اقدام جهادی شوند.

تاریخی بیان داشت: تربیت نیروهای مومن و انقلابی در طراز انقلاب از مهمترین وظایف این تشکل است که باید با جدیت اقدام شود.

دبیر کل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان کشور ادامه داد: نیروسازی برای پیگیری تحقق منویات مقام‌معظم‌ رهبری و دفاع از نظام و انقلاب‌  جزو برنامه‌های محوری انجمن‌ یادشده است .

تاریخی عنوان کرد: دبیرخانه گام دوم انقلاب به منظور مشارکت هرچه بیشتر تشکل‌های دانش آموزی در تبیین و اجرای توصیه‌های مهم مقام معظم رهبری در آموزش و پرورش فعال شده است.

وی یادآورشد: جوانان و آینده سازان ایران اسلامی نقش اساسی و انکارناپذیر در تحقق بیانیه و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی با عنوان گام دوم انقلاب دارند .

وی تاکید کرد: سپردن کار به جوان‌ها، روح تازه‌ای به فضای سیاسی - اجتماعی کشور برای پیشروی در تمامی امور می‌دمد، زیرا جوانان ثابت کرده‌اند که هر جا به توانایی و استعداد آنها بها داده شده خوش درخشیده‌اند.

 اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی از جمله مجموعه‌های فرهنگی دانش‌آموزی است که پس از پیروزی انقلاب در سال ۱۳۵۷ به فرمان حضرت امام خمینی (ره) تشکیل شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.