به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، محمدمجید غریبانی در خصوص آخرین وضعیت خسارت زلزله استان آذربایجان شرقی که در استان اردبیل نیز احساس شد، عنوان کرد: تاکنون این زلزله در استان اردبیل ۵۸ مصدوم داشته است.

به گفته وی این مصدومان عمدتا از شهرستان‌های اردبیل، مشگین‌شهر و کوثر هستند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اردبیل تصریح کرد: طبق آخرین آمار اعلامی از مصدومان، ۷ نفر بستری شده و مابقی مصدومین به صورت سرپایی تحت درمان قرار گرفتند.

خسارت زلزله در اردبیل محدود بود

غریبانی با بیان اینکه خوشبختانه خسارت‌های این زلزله در استان محدود بوده است، ادامه داد: لازم است عموم شهروندان در زمان وقوع چنین حوادثی به شایعات پیرامونی توجه نکرده و آرامش روانی خود را حفظ کنند.

وی تأکید کرد: اغلب مصدومان به دلیل ترس و فرار از زلزله دچار سانحه شده بودند که با رعایت مسائل ایمنی و آشنایی کافی در خصوص اقدامات مورد نیاز در زمان وقوع زلزله می‌توان بروز چنین مصدومیت‌هایی را کاهش داد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اردبیل یادآور شد: به منظور امدادرسانی به دیگر هموطنانمان در مناطق زلزله زده از سوی فوریت‌های پزشکی استان یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به همراه امدادگران و پرسنل اورژانس به شهرستان میانه در استان آذربایجان شرقی اعزام شد.
46

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.