بزرگداشت مناسبتهای ملی به منزله بیمه انقلاب اسلامی است و باید با حساسیت، همدلی و اتحاد و مشارکت همه مردم برگزار شود و در این میان ۱۳ آبان از جایگاه خاصی برخوردار است.
 ۱۳ آبان یادآور وقایع مهم و به یادماندنی در تاریخ استکبار ستیزی ملت ایران است و البرزنشینان امسال پرشورتراز گذشته با شرکت در این مراسم این روز وحدت ناگسستنی خود را در دفاع از ارزشهای انقلاب اسلامی به نمایش می گذارند و سیاستهای خصمانه مستکبران را محکوم می کنند.
راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان در کرج همزمان با سایر نقاط کشور از ساعت ۹ صبح حد فاصل میدان توحید تا مصلی امام خمینی (ره)  برگزار شد.

امید و اقتدار
فرمانده سپاه استان البرزگفت: مردم انقلابی ایران در راهپیمایی ۱۳ آبان پیام ایستادگی و مقاومت را به دشمنان و پیام امید و اقتدار را به ملت‌های آزادیخواه دادند.

سردار یوسف مولایی با بیان اینکه ملت ایران با وجود تحریم های اقتصادی، صبورانه در حال مقاومت است، خاطرنشان کرد: با وجود هدف گیری اقتصاد کشور در تحریم ها، شکی نیست که دشمن با شکست روبرو می شود.
وی حضور مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان را اثرگذاردانست و یادآورشد: امروز شاهد اجماع یک حرکت در منطقه علیه ایران هستیم که مردم با حضور در یوم الله ۱۳ آبان نشان می دهند که همچنان بر راه خود استوارند. 
مولایی بیان داشت: حضور ما در این راهپیمایی پیام آور است زیرا ایستادگی ما برای ملت های دیگر که انقلاب اسلامی را الگو می دانند ، خوشحال کننده خواهد بود.
وی تصریح کرد:  یوم الله ۱۳ آبان به عنوان روز حق طلبی مسلمانان و ملت ایران در برابر استکبار جهانی است.
وی ادامه داد: هر ساله در ۱۳ آبان سیمای نحس ظلمانی سیاست های کاخ سفید آشکار می شود و مردم انقلابی ایران جنایت های سیاستمداران آمریکایی را به جهانیان یادآوری می کنند.
فرمانده سپاه استان البرزافزود: مردم قهرمان ایران در یوم الله ۱۳ آبان ایستادگی خود را در مقابل زورگویی های آمریکا به نمایش گذاشته و پاسخ کوبنده به دشمن می دهند.

ایستادگی
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز گفت: راهپیمایی ۱۳ آبان روز نشان دادن ایستادگی ملت ایران پای نظام و مقاومت در برابر تحریم های استکبارگران علیه کشور است.
 حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین روحی یزدی افزود: مواضع مستحکم استکبارستیزی نشان از وحدت ملت اسلامی در رفع ظلم و ستم دارد که باید هرچه بیشتر این نوع مواضع را تقویت کرد.
وی از ۱۳ آبان به عنوان یک سابقه درخشان در مبارزه با استکبارستیزی در تاریخ انقلاب اسلامی یاد کرد و یادآورشد: جانفشانی دانش آموزن در دفاع از آرمانهای انقلاب اسلامی و تسخیر لانه جاسوسی و مواضع ضد استکباری امام (ره) از سال ۴۲ تاکنون نشان دهنده اهمیت موضع گیری در برابر مواضع استکباری است.
این مسئول  تصریح کرد: امروز شاهد آن هستیم که با گذر زمان دشمنان انقلاب اسلامی ترفندهای پیچیده تری را برای ضربه به نظام اسلامی در پیش گرفته اند لذا ضرورت دارد با برنامه ریزی، اجرای برنامه های فرهنگی این روز تاریخی و ماندگار را برای نوجوانان و جوانان تبیین کنیم.
 روحی یزدی با بیان اینکه راهپیمایی ۱۳ آبان را باید هرچه با شکوهتر با حضور اقشار مختلف مردمی  برگزار کنیم، اضافه کرد: با پافشاری بر مواضع استکبارستیزی عوامل سوء استفاده کننده داخلی و آمریکایی نسبت به مواضع خود در قبال ایران اسلامی عقب نشینی خواهند داشت.
وی در ادامه به فرمایشات امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری در زمینه راهپیمایی ۱۳ آبان اشاره کرد و اظهارداشت: اگر آمریکا احساس کند فشار بر ملت ایران اسلامی تاثیرگذار بوده و از مواضع استکباری خود دوری کنیم باید بدانیم که هرگز روی آسایش را نخواهیم دید.

عظمت پوشالی آمریکا
فرمانده نیروی انتظامی استان البرز گفت: ۱۳ آبان عظمت پوشالی آمریکا را درهم شکسته و ضربه بزرگی به جایگاه ابرقدرتی آمریکا در جهان وارد ساخت.
عباسعلی محمدیان اظهار داشت: تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و بازتاب این اقدام در سطح جهان باعث شد ابهت ابرقدرت بودن کشوری که سال‌ها ملت‌های مظلوم را زیرسیطره خود قرار داده بود درهم بشکند.
وی خاطرنشان کرد:ضرورت دارد کتاب، شعر، داستان و آثار بی‌شماری در خصوص این واقعه تاریخی نوشته شود تا نسل جدید با این روز و علل وقوع آن آشنا شود.
این فرمانده بیان داشت: دشمنان انقلاب و نظام لحظه ‌شماری می‌کنند تا ببینند آیا مردم ایران با وجود اعمال تحریم‌ و تهدیدهای مختلف از سوی آمریکا بازهم در راهپیمایی ۱۳ آبان شرکت می کنند یا خیر که به لطف الهی امروز شاهد حضور پرشور مردم به ویژه دانش آموزان و دانشجویان در این راهپیمایی باشکوه هستیم.
وی ادامه داد: ملت ایران با حضور خود در این راهپیمایی ثابت خواهند کرد که  تحریم‌های دشمنان نه تنها آنها را ضعیف نمی‌کند بلکه استوارتر ازهمیشه به مسیر خود ادامه می‌دهند.
محمدیان تصریح کرد: روز ۱۳ آبان در تقویم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نام‌گذاری شد ه که  این روز یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است.
وی اضافه کرد: ملت ایران هیچگاه زور را نمی پذیرد و نسبت به عهدهای آمریکا هم اعتمادی ندارد.

۱۳ آبان در حافظه تاریخی ملت ایران
مدیر کل آموزش و پرورش البرزگفت: یوم الله ۱۳آبان در حافظه تاریخی ملت ایران می درخشد زیرا این روز به نام مبارزه ملی با استکبار جهانی مزین شده است.
سالار قاسمی با بیان اینکه آمریکا و سردمداران طاغوت قبل و بعد از انقلاب با ملت ایران سر جنگ داشته‌اند، خاطرنشان کرد: هشت سال جنگ تحمیلی، تحریم‌ها و غیره ثمره دشمنی‌های آمریکا است.
وی بیان داشت: دشمنی‌های آمریکا تمام‌نشدنی است. آن‌ها اعلام کردند که ملت ایران چهل‌سالگی انقلاب را نخواهند دید اما حضور مردم را در جشن های چهل سالگی انقلاب دیدند.
قاسمی  با اشاره به اینکه تحریم‌های ظالمانه دشمنان انقلاب نشانگر دشمنی آن‌ها با ملت ایران است، افزود: جوانان و نوجوانان باید بدانند تا برای چه می‌گوییم مرگ بر آمریکا، امروز تحریم‌های ناجوانمردانه‌ای برای سفرهای نخبگان وجود دارد.
مدیرکل آموزش و پرورش البر عنوان کرد: آمریکا می‌خواهد ما در خدمتش باشیم و در مقابل خواسته‌هایشان تسلیم شویم اما نمی‌داند ملت همیشه در صحنه ایران در مقابل درشتی‌های آن‌ها ایستادگی خواهند کرد.
وی اظهارداشت: آمریکا در کشورهای مختلفی چون لبنان، یمن و سوریه با مسلمانان می‌جنگد و ما ملت ایران در مقابل این خوی استکباری می‌ایستیم.
قاسمی ادامه داد:  جوانان و نوجوانان کشور جمهوری اسلامی برای پیشرفت کشور تلاش می‌کنند و همواره علیه دشمنان ایستادگی خواهند کرد.
وی بابیان اینکه دشمنان با هجمه‌های خبری علیه کشور برای تخریب چهره انقلاب اسلامی در جهان تلاش می‌کند، خاطرنشان کرد: دشمنان باید بدانند که حججی‌های بسیاری برای مقابله با آن‌ها در ایران وجود دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.