به گزارش ایرنا، به منظور کاهش تصدی‌گری‌ دولت و اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ، تفاهم‌نامه‌ای  روز سهشنبه فی‌مابین سازمان جهاد کشاورزی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان البرز منعقد شد.

سید مجید موسوی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز در آیین انعقاد این تفاهم‌نامه گفت: براساس این تفاهم‌نامه تشکیل پرونده و تهیه گزارش فنی از طرح‌های تبصره یک و تبصره چهار ماده یک قانون حفظ کاربری در قالب فرم‌های ارسالی سازمان امور اراضی و گزارش فنی در خصوص زمان احداث مستحدثات متقاضیان انشعابات آب و برق و گاز طبق کاربرگ‌های ارائه شده توسط سازمان نظام مهندسی تکمیل می شود.

وی افزود: در این تفاهم‌نامه آمده است که مدیریت امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی، تمام این اقدامات را رصد و بر حسن انجام این امور نظارت خواهد داشت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی در خصوص تعهدات سازمان نظام مهندسی کشاورزی، بیان داشت: سازمان نظام مهندسی نیز  در این تفاهم‌نامه، ساماندهی اشخاص حقیقی و حقوقی و نظارت بر عملکرد این اعضاء، رسیدگی به تخلفات اعضاء در هیئت بدوی و ارسال فایل‌های مربوط به نظارت بر طرح‌های تبصره یک  و چهار را به صورت ماهانه به مدیریت شهرستان‌ها و امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان البرز متعهد شده است.

وی مدت زمان این تفاهم‌نامه را از زمان انعقاد قرارداد به مدت ۲ سال عنوان کرد و افزود: در صورت توافق طرفین بعد از طی این مدت، این تفاهم نامه تمدید خواهد شد و در صورت  تحقق نیافتن اهداف تفاهم‌نامه، این قرارداد به صورت یکطرفه توسط سازمان امور اراضی کشور فسخ خواهد شد.

استان البرز دارای ۶۸  هزار هکتار اراضی زراعی و باغی است.

۶۱۵۶/ ۶۱۵۵

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.