سردار عباسعلی محمدیان روز دوشنبه در همایش طلایه داران فرهنگ ترافیک در دانشگاه آزاد کرج اظهار داشت: خوشبختانه درسالهای اخیر آموزش های مناسب و فرهنگ سازی ترافیکی دربین کودکان و نوجوانان گسترش یافته که امیدواریم درآینده نزدیک بتوان دربین تمام فراد دراین سنین تعمیم داده شود.
وی افزود: اکنون تعامل و همکاری خوبی بین مردم، همیاران پلیس  در استان البرز وجود دارد، درسال جاری تاکنون در تصادفات درون شهری استان البرز شاهد ۱۷ درصدی کاهش تصادفات ناشی از فوت بوده ایم که این کاهش حاصل همکاری و تعامل همه دستگاه ها و مردم بوده است.

تشدید اعمال قانون در مقابل تخلفات حادثه ساز، تلاش برای فرهنگ سازی و اطلاع رسانی قوانین راهنمایی و رانندگی،  تمرکز بر مشارکت و تعامل مردم با پلیس را از عوامل مهم و موثر دیگر در کاهش حوادث و سوانح رانندگی است.  
وی خاطرنشان کرد: تلاش می شود با استفاده از امکانات موجود و بکارگیری همیاران پلیس، مربیان مدرسه و اولیا، فرهنگ درست رانندگی و کاهش مشکلات ترافیکی را دراین استان گسترش دهیم.
اکنون بیش از ۲۲۰ هزار دانش آموز آموزش های راهنمایی و رانندگی را فرا گرفته اند.

تجربه نشان داده همیاران پلیس نقش تاثیرگذاری در گسترش مشارکت و تعامل اجتماعی و بالا بردن سطح امنیت در جامعه دارند و می توان با الگو برداری از این تجربه با ارزش در دیگر زمینه ها نیز سطح مشارکت مردم را افزایش دهیم.  

لزوم آموزش قوانین رانندگی از کودکی 

سرهنگ غلامعلی شرق، رئیس پلیس راهنمایی ورانندگی استان البرز نیز در این آیین گفت : یادگیری رعایت قوانین باید ازکودکی و در بین خانواده‌ها نهادینه شود.
وی افزود:  مشارکت اجتماعی و تعامل مردم با پلیس موجب امنیت پایدار در جامعه خواهد شد و بدون شک دانش آموزان در ترویج این امر مهم در جامعه نقشی اساسی دارند.  

فرزندان در رعایت قوانین از سوی والدین نقشی اساسی داشته و کاهش حوادث و تخلفات رانندگی را رقم خواهد زد به طوری که امروز شاهد کاهش قابل توجه حوادث راهنمایی و رانندگی در سطح کشور و استان البرز هستیم.  

وی بیان کرد: دانش آموزان آینده سازان کشور هستند و فرهنگ ترافیک به عنوان یک امر ضروری در ایجاد امنیت باید با آموزش های مستمر در میان دانش آموزان نهادینه شود تا از طریق آنها به مردم جامعه انتقال پیدا کند.

 سرهنگ شرق خاطرنشان کرد که  اگر فرهنگ ترافیک و قانونگرایی در جامعه فرهنگسازی شود تلفات انسانی حاصل از تصادفات به مقدار زیادی کاهش می یابد.

دراین همایش از تعدادی از نمونه های ترافیکی دراستان البرز تجلیل شد.

۲۰۹۸/ ۶۱۵۵

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.