اخبار مرتبط

رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و بافت‌های فرسوده شورای شهر کرج گفت: شورای پنجم این کلانشهر در راستای اهداف اجتماعی و فرهنگی حرکت می‌کند اما متاسفانه استانداری تعامل و همسویی لازم را ندارد.

به گزارش ایلنا، احد رسولی امروز طی سخنانی در صد و پنجاه و سومین جلسه رسمی شورای شهر کرج و در حضور سعید ناجی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز که در جلسه حضور داشت، اظهار داشت: استانداری البرز نسبت به راه اندازی تعدادی دفاتر تسهیل گری اقدام کرده که بنده ضمن بازدید از آنها خواستار انتقال تجربیات و نتایج مطالعات آنها به دفاتر نوسازی شهرداری کرج شدم که در پایان به دلیل آنچه «محرمانه بودن خروجی مطالعات» خوانده شد، از این کار سر باز زدند و این ها نشانگر ضعف در تعاملات میان بخشی است.

وی با بیان اینکه مسیر تعاملات مدیریت شهری و استانداری و دیگر نهادها باید دو طرفه و مبتنی بر حسن نیت و همکاری‌های متقابل باشد، اظهار کرد: ما در کرج بالای 785 هکتار بافت فرسوده و ناپایدار داریم و مجموعه شورا و شهرداری نیز در این حوزه کارهای خوبی انجام داده و پای کار بوده اند اما در صحنه اقدام و عمل دیگر نهادها تعاملات لازم را ندارند و برای همکاری مقابل پا پیش نمی گذارند.

این مسئول بیان داشت: در دولت مصوباتی برای اجرای طرح های مصوب در بافت های فرسوده وجود دارد و زمانی که مستندات لازم برای عملیاتی شدن پروژه های عمرانی و خدماتی و مطالعاتی در محدوده بافت های فرسوده و ناپایدار به استانداری ارائه می شود، متاسفانه پس از گذشت چندین ماه اما ریالی تزریق نمی شود و باید گفت که با تولید دست انداز و بروکراسی تراشی نمی توان راه به جایی برد.

رسولی عنوان کرد: لایحه دیگری با موضوع تسهیل گری سرمایه گذاری در حوزه زیرساخت های گردشگری در شورای اسلامی شهر کرج مصوب شد که متاسفانه پس از برگزاری جلسات تکمیلی حتی نماینده ای از دستگاه های متولی حضور نیافت و این موضوعات گرچه ما را دلسرد نمی کند اما قابل قبول نیست.

عضو شورای اسلامی شهر کرج در پایان با بیان اینکه نخ تسبیح تعاملات میان بخشی در دستانِ استانداری البرز و در این زمینه انتظار رسیدگی بیشتر به دغدغه های مدیریت شهری را داریم، اظهار داشت: دوره جدید شورای اسلامی شهر کرج در حوزه های اجتماعی و فرهنگی پیشگام است اما متاسفانه دیگر نهادها تعامل لازم را ندارند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.