اخبار مرتبط

مدیرکل مدیریت بحران استان البرز با تاکید بر اطلاع رسانی و آموزش همگانی در راستای پیشگیری از حوادث منابع طبیعی، گفت: ایجاد بستر امن برای تفریح و سیاحت مسافران و گردشگران، می تواند از وقوع حوادثی چون آتش سوزی، جلوگیری کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مهدی مهرور در جلسه ستاد بحران و پیشگیری و اطفاء حریق در منابع طبیعی و حوزه آبخیزداری، گفت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ منابع طبیعی، لازم است مدیران استانی در این حوزه با تلاش و جدیت مضاعف درصدد حفظ آن برآیند.

وی افزود: بخش اعظم دلایل وقوع سیل ابتدای سال در کشور به دلیل بی احترامی به طبیعت، حادث شد لذا ضرورت احترام به منابع طبیعی، میتواند از بروز بسیاری از حوادث، پیشگیری کند.

مهرور تصریح کرد: با توجه به این ضرورت، شرح وظایفی برای دستگاههای اجرایی بر اساس حفاظت از منابع طبیعی، ابلاغ شده که اجرای آن لازم  الاجرا خواهد بود.

مدیرکل مدیریت بحران البرز با اشاره به انتشار تصاویری از حریق حادث شده در برخی نقاط شهر کرج و استان البرز که در فضای مجازی منتشر شده بود، تاکید کرد: اطلاع رسانی درست و دقیق را باید خودمان به دست بگیریم و اجازه ندهیم، دشمن با انگیزه تخریب و با تلاش حداکثری درصدد اطلاع رسانی و سوء استفاده از حوادث احتمالی، برآید. 

این مدیر استانی با اشاره به ایجاد جایگاه و بستر استاندارد در حوزه گردشگری، اذعان داشت: مسئولان ذیربط باید در ایجاد اماکن امن تفریحی و سیاحتی از وقوع حریق پیشگیری کنند و در این راستا مسیر آتشگاه به سمت برقان، جاده چالوس و یا مسیرهای دیگر که با جمعیت مسافران و گردشگران زیادی همراه است، ضرورت ایجاد اماکن تفریحی، وجود دارد.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.