به گزارش ایرنا، محمود حجتی روز پنجشنبه در حاشیه آئین راه اندازی قطعه نخست اولین گلخانه با فناوری بالا کشور در روستای گازرسنگ شهرستان نظرآباد استان البرز افزود: طبق بررسی ها ، پنج کوزه گل ارکیده معادل یک بشکه نفت می تواند برای کشور ارزآوری داشته باشد.
وی بیان داشت: گل ارکیده بازار صادراتی مناسبی دارد و هر کوزه آن بین هشت تا 12 دلار در بازارهای جهانی به فروش می رسد.
حجتی با بیان اینکه 90 درصد تولید گل ارکیده بازار صادراتی دارد، اظهار داشت: در شرایط کنونی، راه اندازی واحدهای تولید گل ارکیده نقش موثری در ایجاد اشتغال پایدار دارد.
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به راه اندازی نخستین گلخانه با فناوری بالا در شهرستان نظرآباد گفت: روش آبیاری گل های این شرکت به گونه ای است که کمترین میزان مصرف آب را به همراه دارد.
نخستین گلخانه با فناوری بالا کشور، در زمینی به مساحت 22 هزار متر مربع در دست احداث و راه اندازی قرار گرفته که امروز قطعه نخست آن با حضور وزیر جهاد کشاورزی در زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع به بهره برداری رسید.
قطعه نخست این گلخانه با 150 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی احداث شده که سالانه توان تولید 300 هزار بوته گل ارکیده در 20 رنگ را دارد.
محصولات این گلخانه پس از تامین نیاز بازارهای داخلی به روسیه صادر می شود که می تواند سالانه یک و نیم میلیارد یورو ارزآوری برای کشور داشته باشد.
7414/ 6155
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.