اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، عزیزاله شهبازی شامگاه یکشنبه در کارگروه اشتغال استان البرز با بیان اینکه این استان ظرفیت های بسیاری بالایی در بخش های مختلف از جمله کشاورزی، گردشگری و زیر ساختی دارد، افزود: 2 منطقه محروم طالقان و بالا طالقان داریم که هر چقدر در این مناطق کار کنیم باز هم کم است.
وی با اشاره به اینکه اشتهارد به عنوان شهرستان پایلوت برای توسعه پایدار در نظر گرفته شده، اظهار داشت: این شهرستان پایلوت پنل های خورشیدی، اشتغال و زیر ساخت ها است و از هفته آینده فعالیت هایی در این منطقه آغاز می شود.
شهبازی گفت: طی 40 سال گذشته کارهای بسیاری در زمینه زیر ساختی، گازرسانی، بهداشت و آموزش و پرورش در استان و کشور انجام شده و دولت تدبیر و امید نیز قدم های بسیار خوبی در این زمینه برداشته است.
وی با بیان اینکه البرز یکی از استان های مهاجر پذیر کشور است اظهار داشت: این استان قطب علم و فناوری است و در زمینه استارت آپی جوانان زیادی به این سمت گرایش پیدا کرده اند.
استاندار البرز افزود: البرز یکی از اهداف صنعتی کشور است که موجب تولید و اشتغال می شود که باید این تولید و اشتغال تثبیت تا از ظرفیت اشتغال در استان ما کم نشود.
شهبازی با اشاره به اینکه 14 استان کشور از مسیرهای ارتباطی استان البرز استفاده می کنند، خاطر نشان کرد: با این وجود اعتبارات در حوزه راه استان محدود است که شهرداری کرج 10 هزار میلیارد ریال پروژه آزاد راهی وکمربندی شمالی تعریف کرده تا ترافیک مرکز استان روان شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: استان البرز نیازمند یک همت ملی در حوزه شهری و روستایی است و در صورتی که اعتبارات برای اشتغال روستایی تخصیص یایدنرخ بیکاری استان از 10 درصد به پنج درصد می رسد.
استاندار البرز گفت: این قول را می دهیم که یک هزار میلیارد ریال که از سوی معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری برای توسعه و اشتغال روستایی به البرز تخصیص یافته در جای خودش هزینه شود.
شهبازی در ادامه با بیان اینکه استقرار شعبه بانک سینا یکی از تقاضاهای استان است، افزود: هدف ما این است که برای کاهش نرخ بیکاری و ایجاد اشتغال که از برنامه های دولت تدبیر و امید است از هیچ تلاشی فروگذاری نکنیم.
7414/ 6155
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.