اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، ' احمد خسروی وفا ' سه شنبه شب در مراسم گلریزان برای زندانیان جرایم غیر عمد استان اصفهان در هتل آسمان این شهر تصریح کرد: دستگاه قضایی استان اصفهان سعی دارد تا جایی که امکان دارد از زندان به عنوان اولین اقدام برای مقابله با جرایم استفاده نکند بلکه از صدور حکم زندان به عنوان آخرین اقدام استفاده کند.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره امام (ره) و شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی، گفت: خیران استان اصفهان با دست های پر از انفاق و پر مهر خود، قدم های بزرگی را برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد برداشته اند.
رئیس هیات امنای ستاد دیه استان اصفهان افزود: در سال گذشته 751 زندانی جرایم غیر عمد با اعتبار 74 میلیارد تومان با کمک خیران این استان از زندان های اصفهان آزاد شدند.
وی از شاکیان بعنوان خیران بزرگ نامبرد و گفت: 26 میلیارد تومان از 74 میلیاردتومان که سال گذشته برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در این استان پرداخت شد از طریق گذشت شاکیان تامین شد.
خسروی وفا تعداد زندانیان جرایم غیر عمد در زندان های استان اصفهان را 856 نفر اعلام کرد و افزود: برای آزادی این زندانیان حدود 100 میلیارد تومان نیاز است که امیدواریم این اعتبار با کمک خیران تامین و زمینه آزادی این زندانیان فراهم شود.
رئیس کل دادگستری استان اصفهان با اشاره به اینکه کارکنان دستگاه قضایی این استان نیز در کمک به زندانیان جرایم غیر عمد نیز نقش آفرین بوده اند، تصریح کرد: در سال گذشته احکام اعسار به ارزش 28 میلیارد تومان توسط کارکنان دستگاه قضایی این استان برای زندانیان جرایم غیر عمد صادر شد.
* برای صدور حکم اعسار به استناد آیه ۲۸۰ بقره، قاضی می تواند دستور مهلت دادن به معسر تا حصول گشایشی در وضع اقتصادی او ‌دهد.
بموجب قانون اشخاصی که توان پرداخت بدهیهای خود را نداشته باشند در صورتی که تاجر باشند به استناد قانون تجارت و سایر مقررات می توانند اعلام ورشکستگی نمایند که طبق قانون با رعایت تشریفات پس از تشخیص طلبکاران و اموال به حکم قانون تمام اموال بین طلبکاران بر اساس طبقه بندی های مشخص شده تقسیم می گردد ولی درصورتی که بدهکار تاجر نباشد و شخص حقیقی باشد چنین شخصی به استناد قانون اعسار 1313 یا ماده 3 قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی و قانون آئین دادرسی مدنی می تواند تقاضای اعسار نماید.
رئیس کل دادگستری استان اصفهان در ادامه آمادگی دستگاه قضایی استان برای تامین یک سوم اعتبار مورد نیاز برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد این استان ( 100 میلیارد تومان ) از طریق اخذ رضایت از شکات یا صدور احکام اعسار را اعلام کرد.
مراسم گلریزان برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد استان اصفهان سه شنبه شب توسط ستاد دیه استان اصفهان و با حضور رئیس ستاد دیه کشور و جمعی از مسئولان قضایی و اجرایی این استان در هتل آسمان این شهر برگزار شد.
2093 / 6022 خبرنگار: اصغر دواتگر - انتشار دهنده : مسعود عمادی
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.