به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا سالاریان ظهر یک شنبه در مراسم اهدای اقلام اهدایی شهر شیان چین به دانشگاه علوم پزشکی اظهار داشت: ارتباطات بین المللی نصف جهان به ویژه با شهرهای خواهرخوانده خود و مؤسسات بین‌المللی همچون مترو پلیس و اتحادیه‌های مرتبط با شهرهای جهان بسیار مطلوب است.

وی افزود: در آستانه بیستمین سال خواهرخواندگی سن پترزبورگ و اصفهان نامه‌ای برای تشکیل جلسه‌ای به صورت ویدئو کنفرانس برای تعامل و همکاری بیشتر و انتقال روش‌های مبارزه با کرونا دریافت کردیم که امیدواریم به زودی محقق شود.

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان اصفهان در ادامه بیان داشت: چین پس از شیوع کرونا در کمترین زمان ممکن به مقابله با بیماری کرونا برخاست و سپس در ادامه با توجه به حجم بالای تولید اقلام پزشکی مورد نیاز، کمک‌های اهدایی خود در این زمینه را به شکل رایگان در اختیار دیگر کشورها قرار دادند.

پکن یشترین حجم آمار ارسال محموله‌های کمکی را داشت

وی با اشاره به اینکه با توجه به میزان کمک‌های اهدایی به ایران ستادی برای تقسیم بندی مطلوب این اقلام تشکیل شده است، ابراز داشت: بیشترین حجم آمار ارسال محموله‌های کمکی از پکن بود که در چند نوبت ارسال شد و از شانگهای چین نیز حدود ۲۵ تن محموله اقلام پزشکی در ۱۰ نوبت دریافت کردیم.

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان اصفهان با اشاره به توان داخلی ایران با کمک بخش خصوصی برای تولید اقلام درمانی و بهداشتی تاکید کرد: در این راستا شرکت‌های تولیدی و دانش بنیان اصفهان برای صادرات اقلام بهداشتی برای مقابله با کرونا به دیگر کشورهای جهان اعلام آمادگی کرده‌اند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.