عباس رضایی روز چهارشنبه در دومین اجلاس استانی نماز در مرکز همایش های اهل البیت (ع) اصفهان افزود: اگر نماز را اولویت اول قرار دهیم به سیره انبیای الهی عمل و ایمان درونی خود را تقویت کرده‌ایم و در همین راستا باید ایمان، بینش و انگیزه کارکنان خود را ارتقا دهیم.
استاندار اصفهان تاکید کرد: انقلاب اسلامی موجب ترس دشمن شد و برابر این انقلاب از شگردهای مختلف جنگ سخت و نرم استفاده کردند تا به آن ضربه بزنند.
رضایی با تاکید بر ضرورت مطالعه و ارتقای بینش آحاد جامعه، گفت: کتاب و کتابخوانی کم رنگ شده‌است و در جایی که دشمن از رسانه‌ها و ابزارهای مختلف برای ضربه زدن به اعتقادات و بینش جامعه ما استفاده می‌کند، رسالت ما است که هر روز انگیزه و بینش خود را ارتقا دهیم.
وی ادامه داد: بیگانگان هر روز فضاهای مختلفی علیه کشور ما بوجود می‌آورند و در برابر این هجمه باید مسلح باشیم چون در این نبرد بصیرت لازم است و بصیرت بدون مطالعه امکان ‌پذیر نیست.
استاندار اصفهان با اشاره به نقش مدیران مدارس در ترویج فرهنگ نماز در مدرسهاظهار کرد: اگر در صف اول نماز معلمان و کارکنان مدرسه حضور داشته باشند با توجه نقش الگویی آنها در ارتقای این مساله کمک بزرگی خواهد کرد.
وی اضافه کرد: بیش از ۴۰ سال از عمر انقلاب اسلامی گذشته است و قبل از انقلاب اسلامی حکومت اسلامی آرزوی ما زندگی در حکومت اسلامی بود و اولویت امروز دولت و حکومت اسلامی باید نماز اول وقت باشد و چه اشکالی دارد که یکی از مولفه‌های ارزیابی کارکنان ادارات،  شرکت در نماز جماعت باشد.
استاندار اصفهان با اشاره به نقش بی‌بدیل نماز در کاهش آسیب‌های اجتماعی گفت: دنیای استکبار با تمام توان در برابر این تفکر و عقیده جبهه گرفته است و بهترین تضمین برای آینده مزین کردن مدراس به نماز است.
رضایی با بیان اینکه ارتقای معنویت یکی از مهمترین راه‌های ارتقای سلامت فرد و جامعه است؛ خاطر نشان کرد: در یک پژوهش علمی ثابت شده است کسانی که به نماز و معنویت می پردازند از کمترین آسیب‌های جسمی و روحی رنج می‌برند.
استاندار اصفهان تصریح کرد: مدرسه به تنهایی امکان نماز خوان کردن را ندارد و خانه نیز به تنهایی نمی‌تواند بلکه اگر این دو در یک جهت حرکت کنند حرکت تربیتی سرعت پیدا می کند.
وی ادامه داد: نفوذ کلام معلمان و مدرسان در امر ترببت بسیار تاثیرگذار است و نباید این مساله فراموش شود و برای آن باید برنامه ریزی داشته باشیم.
دومین اجلاس استانی نماز با عنوان "نماز و مدرسه" توسط استانداری، اداره کل آموزش و پرورش، ستاد اقامه نماز  استان اصفهان با هدف با هدف نشر و اعتلای فرهنگ نماز، ترویج معنویت و خداباوری درجامعه ،توجه جدی ادارات به نماز و حضور فعال کارکنان در نمازخانه ادارات، استفاده بهتر از ظرفیت خیران مسجد ساز و نمازخانه ساز، توجه به برتری نماز بر کسب و کار، توجه به ترویج فرهنگ نماز در میان جوانان و اثرگذاری نماز بر کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی برپا شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.