بر اساس اعلام محیط زیست استان با افزایش آلودگی هوا در اصفهان، صبح امروز (دوشنبه) میانگین آلودگی هوای این کلان‌شهر از شاخص ۱۹۰ ( AQI ) گذشت و هوا برای عموم ناسالم شد. 

آلودگی هوای اصفهان در حالی صبح امروز شدت یافت که پیش از این هواشناسی استان از کاهش میزان آلودگی‌ها به دلیل ورود جبهه ناپایدار خبر داده بود.  

مدیر آزمایشگاه‌های محیط زیست استان اصفهان در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه این اداره کل وظایف قانونی خود را برای بهبود شرایط انجام داده است، تصریح کرد: هواشناسی استان روز جمعه اطلاع داد که وضعیت پایداری هوای کلان‌شهر اصفهان تا روز دوشنبه ادامه دارد و از صبح این روز به بعد با ایجاد ناپایداری هوا شرایط برای کاهش آلاینده‌ها بوجود خواهد آمد. 

بابک صادقیان افزود: این توده ناپایدار در آسمان شهر اصفهان ظاهر نشد و بر اساس اعلام جدید اداره کل هواشناسی استان شرایط پایداری هوا و مهیا شدن زمینه انباشت آلاینده‌ها تا پایان امروز ادامه خواهد یافت. 

وی اضافه کرد: هواشناسی، ابرناکی و رطوبت هوا را عامل تشدید آلودگی هوا اعلام کرده است که برای کاهش آلاینده ها از آسمان اصفهان باید تا پایان امروز منتظر بود.

مدیر آزمایشگاه‌های محیط زیست استان اصفهان ادامه داد: برای کاهش آلاینده‌ها، کارگروه هماهنگی اضطرار آلودگی هوا وظایف هر دستگاه را مشخص کرده است و اداره کل محیط زیست استان بر اساس وظایفی که برعهده داشته است ؛در  این مدت ۳۵۰ مورد پایش انجام داده است و به حدود ۹۰ واحد آلاینده استان برای کاهش فعالیت هایشان اخطار داده و سه واحد را پلمب کرده است. 

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه پیش‌بینی می‌شود زمینه انباشت آلاینده‌ها در هوای کلان‌شهر اصفهان تا پایان آذر امسال فراهم باشد، اداره کل محیط زیست استان با دعوت از مدیران ۴۵ صنعت بزرگ و آلاینده استان برای کاهش فعالیت آنها برنامه‌ریزی کرد. 

مدارس و مهدهای کودک استان اصفهان از روز سه شنبه هفته گذشته تا دیروز ( یکشنبه ) به دلیل افزایش آلودگی در پی استمرار پایداری مطلق هوا تعطیل شده و طی این مدت هوا برای گروه‌های حساس ناسالم بود. 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.