عباس رضایی روز شنبه در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان افزود: افزایش کشفیات دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی از یکسو بیانگر تلاش بیش از پیش آنها و از سوی دیگر مُبین افزایش تلاش دشمن برای تضعیف جامعه و نظام اسلامی ماست.

وی تصریح کرد: افزایش میزان کشفیات دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی همچون سپاه، اداره کل اطلاعات و فرماندهی انتظامی نشان از برنامه‌ریزی گسترده دشمن دارد و در صورتی که این کشفیات نباشد بطور قطع افراد بیشتری از جامعه به این بلای خانمانسوز مبتلا می‌شوند.

استاندار اصفهان با اشاره به کشف ۳۵۷ کیلوگرم کشف شیشه در سال جاری توسط اداره کل اطلاعات استان افزود: هر گرم از این ماده مخدر، یک نفر را معتاد می‌کند و کشف این میزان شیشه معنادار است و ضرورت استمرار برخورد نیروی انتظامی، اطلاعات و سپاه با این پدیده شوم را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به ضرورت اقدامات مقابله‌ای با مواد مخدر گفت: در کنار این اقدامات باید به بحث آموزش و پیشگیری نیز توجه جدی شود.

رضایی تاکید کرد: در کنار برخورد با مواد مخدر، ضرورت استمرار آموزش نیز بسیار مهم است که توسط مراکز علمی، آموزشی، رسانه‌ای و بهداشتی مانند آموزش و پرورش و صدا و سیما باید به‌صورت جدی پیگیری شود.
استاندار اصفهان یادآور شد: مساله آموزش تنها در سخنرانی، وعظ و خطابه خلاصه نشود بلکه تولید محتوایی چند رسانه‌ای مانند فیلم، کلیپ و بسته‌های آموزشی نیز باید در دستور کار قرار گیرد.

رضایی اضافه کرد: استمرار آموزش‌ها و جذابیت آنها در تاثیرگذاری پیام موثر است لذا در بحث آموزش باید از بیان مطالب کلیشه‌ای و کلی پرهیز شود.

وی تصریح کرد: بهره‌گیری از مُدرسان و مربیان دارای نفوذ کلام، مُجرب، با دانش لازم و بهره‌مندی از محتوای جذاب و همراه با آمار و ارقام می‌تواند موثر باشد.

استاندار اصفهان ضمن تاکید بر آموزش مداوم کارکنان دولت گفت: بخش‌های پژوهشی آموزش و پرورش، معاونت بهداشتی و بخش پزشکی اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی استان باید در تولید بسته‌های آموزشی لازم که هم از نظر علمی، مطمئن و هم دارای محبوبیت باشد، اقدام کنند.

وی همچنین بر ضرورت تقویت و تجهیز نیروهای درگیر در حوزه مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد.

در این جلسه مدیرکل اطلاعات استان اصفهان و جانشین فرمانده انتظامی استان گزارشی از فعالیت‌ها و میزان کشفیات مواد مخدر توسط این دستگاه‌ها ارائه کردند.
همچنین مدیرکل آموزش و پرورش استان به ارائه طرح اجرایی این اداره کل با عنوان "یاریگران زندگی در حوزه پیشگیری از اعتیاد در بین دانش‌آموزان" و رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز به ارائه فعالیت‌های این دانشگاه در حوزه آموزش، پیشگیری و ارتقای بهداشت در حوزه اعتیاد پرداخت.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.