سعید زرندی روز سه شنبه در حاشیه دیدار با اعضای خانه صنعت و معدن اصفهان از آغاز فرایند اجرایی تفویض اختیارات به خانه صنعت و معدن از هفته آینده خبر داد و افزود: پیرو فعالیت‌هایی که در سال رونق تولید در وزارت صمت دنبال می‌شد اعتماد بیشتر به بخش خصوصی و تفویض اختیارات به این بخش پیگیری شده است.
وی بیان کرد: ما به دنبال آن هستیم که کارهای جاری و تصدی‌گری دولت کم شود و لذا هفته گذشته تفاهم نامه‌ای با خانه صنعت و معدن ایران منعقد شد و هفت فعالیت به این خانه تفویض اختیار شد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: عمده‌ترین این موارد تفویص اختیار صدور جواز  تاسیس و جذب سرمایه‌گذار است که اقدامی مهم خواهد بود.
وی اظهارداشت: ما به دنبال آن هستیم که از این طریق مشاوره‌های سرمایه‌گذاری را افزایش دهیم زیرا برخی بدون آگاهی برای سرمایه‌گذاری اقدام می کنند و با مشکلاتی مواجه خواهند شد که از این طریق افراد با بخش های مختلف صنعت و معدن مشاوره و آموزش های لازم را برای سرمایه گذاری در آن بخش خواهند دید.
زرندی ادامه داد: حضور و ساماندهی دبیرخانه ستاد تسهیل برای بررسی واحدهای مشکل‌دار، حضور در شوراهای مختلف به ویژه شورای صنعت و معدن، حضور خانه صنعت و معدن در هیات مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی و برگزاری روز صنعت و معدن توسط خانه صنعت و معدن را از دیگر مفاد این تفاهم نامه است.
وی اضافه کرد: استان اصفهان در این زمینه پیشرو بوده است و طی هفته آینده فرایند اجرایی این تفویض اختیار  در استان‌های اصفهان، خراسان رضوی و تبریز به عنوان سه استان که آمادگی لازم را دارند اجرایی خواهد شد.
وی یادآور شد: البته همه استان‌ها می‌توانند این فرایند را آغاز  کنند و سازمان صنعت، معدن و تجارت هر استانی که آمادگی لازم را داشته باشد استقلال خواهد کرد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت  در جمع اعضای خانه صنعت و معدن اصفهان خاطرنشان کرد: هدف از این تفویض اختیارات افزایش  کیفیت ارائه خدمات و سلامت فعالیت های اقتصادی است.
 زرندی تصریح کرد: به جایگاه آموزش در بحث سرمایه‌گذاری‌های صنعتی باید توجه جدی شود زیرا در جایی که یک شغل کوچک نیاز به آموزش دارد متاسفانه شاهدیم هیچ آموزشی در خصوص سرمایه‌گذاران وجود ندارد و لذا خانه صنعت و معدن در این زمینه باید ورود پیدا کند.
وی گفت: پس از تفویض اختیارات  باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود  وقتی افرادی به خانه صنعت و معدن مراجعه می‌کنند شرایطی بهتر از شرایط مراجعه به سازمان داشته باشند و رضایت بیشتری داشته باشند.

در استان اصفهان افزون 9 هزار واحد تولیدی و صنعتی فعالیت دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.