ابراهیم مسکین روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگاران در مجتمع فرهنگی و مطبوعاتی اصفهان اظهارداشت: این سامانه با هدف همیاری و خدمات رسانی به زایرانی که قصد عبور از اصفهان را دارند راه‌اندازی شد و مردم اصفهان میتوانند در این امر خیر سهیم باشند.

وی ادامه داد: کسانی که از شهر خود حرکت می‌کنند در همان ابتدا باید در این سامانه ثبت نام و تعداد نفراتی که همراهشان است اعلام کنند و با ثبت مشخصات خود و همراهشان در اصفهان خدمت بگیرند و دغدغه اسکان و اطعام را نخواهند داشت.

رییس شعب بانک قرض الحسنه رسالت اصفهان ادامه داد: در بحث اسکان مردم اصفهان می‌توانند در این امر خیر شریک باشند و حتی با قراردادن یک اتاق به تعدادی زایر در این امر سهیم شوند و با ثبت مشخصات نوع خدمت خود در سایت sr-isf.ir می‌توانند در این امر خداپسندانه شریک شوند.

وی بیان کرد: مراکز پزشکی درمانی آژانس‌هایی که می‌خواهند در این امر خیر شرکت کنند می‌توانند با مراجعه به این سامانه اطلاعات خود را ثبت کرده و آمادگی خود را برای خدمت‌رسانی اعلام دارند، همچنین واحدهای صنفی خودرو با مراجعه به آن می‌توانند اعلام آمادگی کنند و برای هرگونه تعمیر و کمک به خودروهای زایرین کمک رسانی کنند.

مسکین اضافه کرد: سامانه موکب رسالت آسمانی برای شخص و سازمان نیست و همه مردم می‌توانند در همیاری با این موکب کمک کنند.

وی در رابطه با نظارت و کنترل بر این سامانه  افزود: در ابتدا ارائه خدمت به زایران کنترل اولیه از جمله دیدن شناسنامه کارت ملی و مشخصات افراد انجام خواهد شد.

برنامه افتتاحیه این سامانه روز پنجشنبه به هنگام راه‌اندازی کاروان نمادین به مناسبت شهادت حضرت رقیه(س) از چهارباغ خواجو اصفهان برگزار خواهد شد.

 تاکنون افزون  بر ۴۵ هزار نفر از مردم استان اصفهان در سامانه "سماح" برای شرکت در مراسم اربعین ثبت نام کردند.

/۹۹۹۹/ ۶۰۲۶

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.