غلامحسن سخایی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا هشدار داد: اگر حقوق این افراد پرداخت نشود در مهرماه سالجاری با مشکل جدی مواجه خواهیم شد.

وی افزود: سال گذشته حدود پنج هزار نیروی بازنشسته را به کار گرفتیم که حقوق آنها از دی سال گذشته تاکنون پرداخت نشده است.

وی گفت: با توجه به آمار بازنشستگان و کمبود نیرویی که داشتیم، از بازنشستگان دارای مدرک لیسانس استفاده و کلاس‌های حق التدریس را به شاغلان واگذار کردیم  و معاونان و سرپرستان کارگاه‌ها را نیز سر کلاس درس فرستادیم.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش اصفهان اظهار داشت: برای آغاز سال تحصیلی جدید و اول مهر حدود ۱۵ هزار و ۶۰۰ نفر کسر نیرو داریم.

وی تصریح کرد :  ممکن است با این وضعیت بتوانیم اول مهر را راه اندازی کنیم اما با مشکل جدی پرداخت نشدن حقوق حق‌التدریسی ها مواجهیم.

سخایی ادامه داد: حقوق حق‌التدریسی های بازنشسته از آذر سال گذشته و حقوق شاغلان هم از آبان سال پیش تاکنون پرداخت نشده است.

وی تصریح کرد: قرار بود دولت با توجه به مصوبه بند "ک" ماده ۱۲ قانون بودجه ۹۸، حقوق حق‌التدریسی ها را در سالجاری بصورت ماهیانه بپردازد و در زمان حاضر فهرست حقوق بهار را از ما دریافت کرده اند اما هنوز پرداختی انجام نشده است.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان تصریح کرد: در صورتی که حقوق این افراد در شهریور هم پرداخت نشود، در مهر با مشکلات جدی مواجه خواهیم شد و باید مسائل را در شورای تامین بررسی کنیم.

 در سال تحصیلی ۹۸-۹۹ بیش از ۹۲۰ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در پنج هزار و ۳۰۰ آموزشگاه استان اصفهان تحصیل خواهند کرد.  
پیش‌بینی می شود سال آینده ۶۴ هزار دانش‌آموز اول ابتدایی وارد سیستم آموزشی و تربیتی استان شوند.  

۷۱۵۰ /۶۰۲۶/6027/

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.