محمد عیدی پنجشنبه شب در مراسم "شب زاون" در موزه هنرهای  معاصر عیدی با بیان اینکه یکی از نعمت های تجربه باوری عاشق بودن است، افزود: فقط در تجربه باوری می توان عشق را درک کرد و تنها عشق است که به انسان دیگر گزینی می دهد تا دیگران را ببیند.
وی ادامه داد: اگر قرار بود فرهنگ مکاتب مختلف در اصفهان متصلب باشد، اصفهانی که امروز به آن افتخار می کنیم وجود نداشت.
وی با بیان اینکه تجربه باوری زاون و عاشق بودن او  نشان از اصالت این هنرمند دارد، افزود: زاون در هر لحظه در پی آواز حقیقت می دوید و دیگران را وادار می کرد دانسته های خود را به اشتراک گذارند.
  رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اضافه کرد: زوان وقتی می دانست کسی اندوخته ای دارد به صورت مکرر به او مراجعه می کرد  تا این دانش را در اختیار او قرار دهد و خود نیز  در بذل دانش  به دیگران تلاش بسیار داشت.
وی اظهارداشت: "زوان قوکاسیان" جامع نگر، جهان نگر و جمع نگر بود و در عین حال بر سر ریشه های خود روییده بود.
وی ادامه داد: زاون به معنای کامل فردی توسعه یافته بود و شایسته است دستگاه های مختلف بر روی شخصیت این چنین افرادی کار کنند تا به عنوان الگو به جامعه معرفی شوند.
معاون فرهنگی شهرداری اصفهان تصریح کرد :  مثلث عشقی زاون دارای سه ضلع زادگاه، انسان دوستی و  در ذیل آن عشق به مادر و همچنین عشق به هنرش بود که به او اصالت، اخلاقی بودن و خلاقیت  داده بود.
وی با بیان اینکه شخصیت بر پایه  عوامل وراثتی و غیر وراثتی شکل می گیرد، افزود: اطرافیان و معاشران زاون بر جایگاه شخصیتی این هنرمند تاکید بالایی دارند.
عیدی گفت: برای تحقق توسعه پایدار نیاز به شخصیت هایی چون زاون  داریم که شخصیت توسعه یافته را در بین شهروندان تبدیل به یک مدل رایج کند.

مدیر اجرایی سی و دومین جشنواره فیلم های کودک و نوجوان اصفهان و مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان گفت: به دنبال فرایندی هستیم که موجب رشد و شکوفایی سینمای اصفهان باشد.
ایمان حجتی افزود: تلاش شده فضایی فراهم شود تا اصفهان و سینمای اصفهان از این فضا بهره مند شود.
بر اساس تصمیم شورای سیاستگذاری جایزه زاون قوکاسیان  در سی و دومین جشنواره فیلم های کودک و نوجوان اصفهان امسال دومین شب زاون،  چهار روز قبل از جشنواره و در فضای باز موزه هنرهای معاصر اصفهان برگزار  شد.
 تبیین شخصیت این فیلم ساز  ارمنی اصفهان که در حوزه پژوهشگری، نقد و نویسندگی سینما تلاش بسیاری داشت از جمله اهداف این مراسم بود.
 پخش کلیپی از زاون قوکاسیان، اجرای چند قطعه موسیقی ارامنه، طراحی و نقاشی چهره زاون توسط سی و دو طراح نقاش از دیگر برنامه های این مراسم بود.
 جایزه زاون طبق روال سال گذشته در شب اختتامیه سی و دومین جشنواره فیلم های کودک و نوجوان اصفهان اهدا خواهد شد.

۶۰۲۶//۷۱۳۴/
 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.