رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در وسائل حمل و نقل عمومی تلاش شده که تردد افراد معلول مورد توجه باشد. در مترو وضعیت مناسب است، اما در زمینه اتوبوسرانی متاسفانه در ایستگاه‌ها برای تردد این افراد مسائل رفاهی فراهم نیست، در تاکسی هم این عزیزان دچار مشکل هستند.
به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، فتح الله معین امروز (یکشنبه) در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: همه آن‌هایی که مسئولیت اجرایی در نظام جمهوری اسلامی دارند مهمترین وظیفه ای که بر دوش آن‌ها است این است که ما کشوری داشته باشیم که سرآمد همه کشورها در اداره امور باشد، این سرآمدی باید از مسائل حکومتی، قضایی و تکریم مردم، تا بقیه اموری که جامعه اسلامی را سربلند می کند باشد.
وی افزود: همه انسان‌ها باید مورد تکریم قرار بگیرند و اگر معتقد به سیره ائمه هستیم باید تکریم مردم به بهترین شکل انجام شود. هرچند که امروز با این مهم فاصله زیادی داریم. باید بر اساس حداقل آنچه در اختیار داریم برنامه‌هایی بریزیم که تکریم را مورد توجه قرار دهیم و تلاش کنیم در ارائه خدمات به مردم و در مدیریت شهری و هنگام مراجعه مردم تکریم را سرلوحه امور کنیم. سهولت ارتباطات مردم با مدیران شهری یکی از مصادیق تکریم محسوب می شود. باید در همه زمینه ها تکریم را اجرایی و همه حقوق مردم را به رسمیت بشناسیم و به آن احترام بگذاریم.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: باید بتوانیم به اقشاری که نیازمند خدمت بیشتر در جامعه هستند با تلاش بیشتری خدمت کنیم. سازمان های خیریه و نهادهای مردمی خیر در شهر اصفهان زیاد بوده، اما نیازمند هماهنگی بیشتری هستند. سازمان بهزیستی قرار بوده به عنوان یک نهاد عمومی مردمی اداره شود، اما با این موضوع فاصله دارد، هرچند که خدمات این سازمان و همه زحمتکشان در این نهاد قابل تقدیر و سپاس است. 
معین اضافه کرد: طی سال هایی که در شورای شهر گذشت، تلاش شده به اقشاری که نیازمندی‌هایی دارند توجه بیشتری شود. در امور شهری سعی شده برای معلولان و افرادی که تردد عادی ندارند سهولت هایی ایجاد شود، اما با فضای مناسب فاصله داریم. همه نهادها از جمله نیروی انتظامی باید در کنار مدیریت شهری در این زمینه فعال شوند و از برخی بی قانونی ها مثل ورود موتور سیکلت ها به پیاده روها و پارک ها جلوگیری کند. 
وی تصریح کرد: در وسائل حمل و نقل عمومی تلاش شده که تردد افراد معلول مورد توجه باشد، در مترو وضعیت مناسب است، اما در زمینه اتوبوسرانی متاسفانه در ایستگاه ها برای تردد این افراد مسائل رفاهی فراهم نیست، در تاکسی هم این عزیزان دچار مشکل هستند و شهرداری باید همت بیشتری برای ارائه خدمات به افراد معلول داشته باشد. همچنین سعی شده تا با کارت منزلت این عزیزان مورد تکریم بیشتری قرار گیرند و امیدواریم یک هماهنگی جدی در این زمینه انجام شود. 
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اختصاص باغ های ویژه برای سالمندان و افرادی با معلولیت های جسمی از جمله اقداماتی است که توسط مدیریت شهری ارائه شده است. البته برخی کارشناسان می گویند که نباید این افراد از مابقی مردم جدا باشند و شهرداری در این زمینه یک حد میانه را در نظر گرفته است و پروژه هایی این چنینی را پیش می برد.
معین ادامه داد: زمینی برای ساخت بیمارستان شماره دو تامین اجتماعی برای شهر اصفهان در بزرگراه شهید کشوری آماده شده است و باید این سازمان برای ساخت این بیمارستان وارد عمل شود. زمین برای ساخت بیمارستان در ید تامین اجتماعی است و این سازمان باید برای رفع مشکل بیمه شدگان اصفهانی برای ساخت بیمارستان جدید تامین اجتماعی وارد عمل شود. چراکه بیمارستان شریعتی یکی از بیمارستان های قدیمی شهر اصفهان است و امیدواریم که این موضوع مورد توجه سازمان تامین اجتماعی قرار گیرد تا بیمارستان شریعتی برای بازسازی آماده شود. 

انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.