اخبار مرتبط

مهدخت بروجردی علوی، عصر چهارشنبه در حاشیه بازدید از مجتمع پرورش ماهیان خاویاری در کویر مرنجاب آران و بیدگل به ایرنا گفت: این شهرستان به دلیل همجواری با بزرگترین دریاچه نمک ایران، ظرفیت بسیار بالایی در راه اندازی استارت آپ های نمک (کسب و کارهای نوپا و نوآور) دارد که این مهم مورد توجه مدیران اجرایی کشور قرار گرفته است.
وی افزود: با راه اندازی این استارت آپ در شهرستان آران و بیدگل فرصتی ایجاد می شود تا افراد علاقه مند ایده های خود را در این زمینه ارایه کنند و به دنبال آن ایده ها داوری خواهد شد.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی بیان کرد: به دنبال انتخاب ایده های برتر، سرمایه گذاران ایده ها را خریداری کرده و با تولید انبوه و صادرات محصول به تولید ملی و اقتصاد پایدار کشور و منطقه آران و بیدگل می توانند کمک کنند.
وی کسب و کارهای مرتبط را نمک درمانی، ارائه خدمات اقامتی و پذیرایی، تولید انواع نمک و صادرات و دهها کسب و کار دیگر برشمرد.
بروجردی علوی با اشاره به انجام هماهنگی های لازم در این زمینه با فرماندار آران و بیدگل عنوان کرد: قول همکاری در این زمینه داده شده و امید می رود با اجرای این طرح و عملیاتی شدن ایده های مرتبط، شاهد پیشرفت بیش از پیش این منطقه نیز باشیم.
دریاچه نمک با وسعت 2 هزار و 400 کیلومتر مربع، به عنوان بزرگترین دریاچه نمک کشور در بین سه استان اصفهان، قم و سمنان قرار گرفته و یکی از جاذبه های طبیعی بی مانند در جوار کویر مرنجاب آران و بیدگل می باشد که از رسوبات نمک پوشیده شده و ژرفای آن بین پنج تا 54 متر متغیر است.
هر بارش و تبخیر آب در این دریاچه منجر به شکل گیری نمک های موجود در کرت بندی های زیبایی به شکل پلی گن می شود که حتی به تماشا نشستن آن نیز برای علاقه مندان چنین طبیعت بکری خالی از لطف نیست.
7472/8123
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.