اخبار مرتبط

محمد صبور حسین روز چهارشنبه در حاشیه نشست با جمعی از اعضای اتاق بازرگانی و صاحبان صنایع کاشان در گفت و گو با ایرنا افزود: حجم مبادلات بنگلادش و ایران پس از افزایش تحریم ها از سالانه یکصد میلیون دلار به حدود60 درصد کاهش یافته است که در صددیم تا مشکلات موجود را بررسی و برای افزایش حجم تجارت 2 کشور، راه حل مناسبی پیدا کنیم.
وی گفت: کاشان به عنوان یکی از مرکزهای مهم تولید فرش ماشینی، واردکننده مهم جود(نخ کنفی) و بنگلادش نیز نخستین کشور صادرکننده این محصول در جهان است و همین امر می تواند مبدائی برای افزایش مبادلات تجاری بین 2 طرف باشد.
رایزن بازرگانی سفارت بنگلادش در تهران، بیشتر مشکلات تجاری 2 کشور را در زمینه نقل و انتقال پول دانست و اضافه کرد: برقراری کانال مالی بین ایران و بنگلادش از موضوع های مهمی است که باید پیگیری شود.
محمد صبور حسین در باره پیشنهاد اعزام یک هیات از بنگلادش به کاشان نیز گفت: این هیات متشکل از مسوولان بانک ها و تولیدکنندگان جود می توانند با حضور در کاشان و مذاکره با واردکنندگان این محصول، برای مشکلات موجود راه حل پیدا کنند.
وی همچنین با اشاره به کاهش هزینه های کارگری در بنگلادش نسبت به ایران، راه اندازی کارخانه های فرش ماشینی در کشورش را خواستار شد و افزود: سرمایه گذاران می توانند از معافیت های کشور ما نیز بهره ببرند.
به گفته رایزن بازرگانی سفارت بنگلادش در تهران، از 37 میلیارد دلار صادرات آن کشور 82 درصد به صادرات پوشاک اختصاص دارد و بقیه را صادرات مواد اولیه نساجی و فرش بافی، میوه های گرمسیری، چای، مواد شیمیایی و غیره تشکیل می دهد.
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کاشان نیز گفت: بخش بزرگی از مشکلات تجاری مربوط به محصول جود با پیگیری رایزن بازرگانی در سفارت بنگلادش در تهران قابل حل است و بخشی از مشکلات نیز باید با اتخاذ ساز و کار مناسب از سوی مسوولان بویژه بانک های بنگلادش پیگیری شود.
محمود تولایی بااشاره به پیگیری صاحبان صنایع کاشان برای رفع مشکلات بازرگانی، افزایش درصد کارمزد پرداخت و نقل و انتقال مالی را از مهمترین مشکلات برخی از تولیدکنندگان صنایع نساجی این شهرستان عنوان کرد.
به گزارش ایرنا، شهرستان های کاشان و آران و بیدگل با بیش از یکهزار و200 واحد صنعتی افزون بر50 درصد از صادرات فرش ماشینی کشور را با ارزش افزون بر یکصد میلیون دلار به خود اختصاص داده اند.
6136/8123/6027
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.