اخبار مرتبط

سیدمحمد بطحایی روز دوشنبه در حاشیه گردهمایی مشترک با مدیران و نمایندگان معلمان مدارس در اردوگاه شهید بهشتی شهر ابریشم اصفهان، در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: امیدواریم با تجهیز مدارس به وسایل گرمایشی مطمئن، میزان خطرات و حوادث تا حد ممکن کاهش یابد.
وی ادامه داد: تا پایان سال تحصیلی 97 - 98 مدارس خشت و گلی در سراسر کشور برچیده خواهد شد و پس از آن سراغ مدارس کانکسی خواهیم رفت.
وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: تا مهر سال آینده حدود 10 هزار مدرسه جدید در اختیار این وزارتخانه قرار می گیرد.
بر اساس آمار موجود حدود یکهزار مدرسه خشت و گلی در ایران وجود دارد و 136هزار کلاس درس به دلیل نبود زیرساخت، سامانه های گرمایشی استاندارد ندارند.
استاندارد سازی وسایل گرمایشی مدارس به تاکید کارشناسان لازمه امنیت فضای تعلیم و تربیت و تامین ایمنی و سلامت جسمی و روحی دانش آموزان است.
این ضرورت در پی پیشگیری از بروز حوادث تلخ و جانسوزی است که در سال های گذشته در فصل پاییز و زمستان در مدارس برخی مناطق کشور رخ داد و دردی ابدی بر دل جامعه بر جای گذاشت.
به گزارش ایرنا، گردهمایی مشترک مدیران ونمایندگان معلمان مدارس استان اصفهان با وزیر آموزش پرورش با حضور رییسان اداره های استانی و شهرستانی و نمایندگان معلمان با هدف بررسی و بیان مشکلات این بخش روز دوشنبه در اردوگاه شهید بهشتی شهر ابریشم اصفهان برگزار شد.
6020/ 6022
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.