فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: این شکارچی غیر مجاز که به سمت دو محیط بان پارک ملی قمیشلو تیراندازی کرده بود، بر اثر جراحات وارده جان خود را از دست داد.
مرتضی جمشیدیان اظهارداشت: این شکارچی غیر مجاز همراه با دو متخلف شکار نیمه شب گذشته توسط محیط بانان پارک ملی قمیشلو شناسایی و تحت تعقیب قرار گرفت.
وی افزود: موتورسیکت متخلفان در حین تعقیب و گریز به دلیل ناهمواری زمین واژگون شد و آنها به سمت خودروی اداره کل محیط زیست استان تیراندازی کردند که در جریان آن راننده خودرو و یکی از محیط بانان مجروح شدند.
جمشیدیان اضافه کرد: در جریان این درگیری یکی از محیط بانان مجروح در دفاع از جان خود و همکارانش بر اساس قانون به کارگیری سلاح به ناچار به سمت متخلفان شلیک کرد.
وی گفت: مجروحان این درگیری بلافاصله توسط اورژانس به بیمارستان های اصفهان و شاهین شهر انتقال یافتند که یکی از محیط بانان به دلیل شدت صدمات وارده مورد عمل جراحی قرار گرفت.
به گفته وی، شکارچیان متخلف در قالب یک گروه سه نفره مجهز به سلاح شکاری غیر مجاز، یک دستگاه خودرو و یک موتورسیکلت تندرو قاچاق بودند که یکی از آنان متواری شده است.
پارک ملی و پناهگاه حیات وحش قمیشلو با مساحت 113 هزار هکتار در 45 کیلومتری شمال غرب شهر اصفهان واقع شده و دارای سه زیستگاه مهم تپه استپی و دشتی، تپه ماهوری و زیستگاه کوهستانی و برف‌ گیر است.
این منطقه مهم زیستی علاوه بر برخورداری از بیش از 371 گونه گیاهی، زیستگاه گونه‌های مختلف حیات وحش از جمله آهو، قوچ، پازن ، میش، کل بز، گرگ، کبک، تیهوو کفتار است.
8114 / 2093
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.