• کدخبر: 953837
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قم، آیت الله مرتضی مقتدایی، پنجشنبه شب در مراسم اختتامیه طرح اعزام اساتید تفسیر قرآن در ماه مبارک رمضان که در دارالقرآن علامه طباطبایی قم برگزار شد، با اشاره به برکات بیت علامه طباطبایی(ره) گفت: برکات این بیت از ویژگی های مرحوم علامه طباطبایی(ره)، مانند صداقت، خلوص و تواضع بود که روش انبیا و ائمه طاهرین(ع) را در پیش گرفته بودند.

وی با بیان این که تواضع مرحوم علامه طباطبایی بی نظیر بود، گفت: مرحوم علامه(قدس سره) در بین حوزه و علما عظمت داشت اما بسیار با تواضع برخورد می کرد؛ بیت علامه طباطبایی(ره) مرکز علم و اخلاق بود و این که امروز بیت ایشان به دارالقرآن تبدیل شده نشانه خلوص ایشان است.

آیت الله مقتدایی با تقدیر از برنامه اعزام مفسر به سراسر کشور اظهار داشت: واقعا این برنامه بسیار با عظمت است که ۱۶۰ مفسر در بین مردم حضور پیدا کرده و از فرصت تبلیغی نهایت استفاده را انجام دهند؛ این برنامه از عنایات الهی است.

وی با بیان این که مبلغان باید برای قرآن و تفسیر و معارف قرآنی اهمیت ویژه ای قائل باشند، گفت: مطالب مفسران در زمان تبلیغ باید به صورت کتاب، مقاله و نشریه در آید تا مورد استفاده همگان قرار گیرد و منحصر در مکانی خاص نشود.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه با بیان این که باید فعالیت های تفسیری و تبلیغی را ماندگار کرد، ابراز داشت: تصمیم گیران مجمع عالی تفسیر، می توانند موضوعاتی را انتخاب کنند تا مفسران به صورت هدفمند تر به تبلیغ معارف قرآنی بپردازند.

وی عنوان کرد: نباید به گونه ای باشد که فعالیت های تفسیری ماندگار نباشد بلکه باید با تدبیر کاری کرد تا فعالیت ها ماندگار شود و همه بتوانند مسائل را مورد استفاده قرار دهند.

آیت الله مقتدایی در پایان تأکید کرد: اساتید تفسیر و فعالان قرآنی باید به خود افتخار کنند که در مسیر قرآن کریم هستند.

 

46

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
  • کدخبر: 953837
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.