لیلا ناصرپور روز  یکشنبه  در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: صنعت گردشگری در دنیا جزو یکی از صنایع بسیار مهم است و با توجه به ارزآوری نگاه ویژه‌ای به این صنعت می‌شود.

وی اضافه کرد: استان قم به دلیل موقعیت مذهبی، سالانه پذیرای توریسم‌های بسیاری از کشورهای مختلف به‌ویژه کشورهای حاشیه خلیج‌فارس می‌باشد.

وی بیان کرد: مرکز ناباروری جهاد دانشگاهی قم بیش از ۱۵ سال سابقه دارد و خدمات خوبی به مراجعان ارائه می‌دهد و سال گذشته با اخذ مجوز «آی پی دی» توریسم سلامت را ساماندهی نمودیم تا به‌صورت استاندارد به این موضوع بپردازیم.

ناصرپور افزود: بر اساس این طرح،‌ با رعایت استانداردهای لازم،‌ بخش بین‌المللی مرکز ناباروری راه‌اندازی و مجوز پذیرش بیماران بین‌المللی در چارچوب خاصی دریافت شد.

وی بابیان این‌که بیماران خارجی بعد از شهروندان قم و استان مرکزی،‌ بیشترین تعداد مراجعه‌کنندگان را شامل می‌شود، ‌افزود: این مراجعان از کشورهایی ازجمله عراق، افغانستان،‌ عمان، ‌عربستان، آذربایجان، ‌آلمان،‌ فنلاند و آمریکا به این مرکز مراجعه می‌نمایند.

وی ادامه داد: با توجه به پایین بودن هزینه درمان بیماران در ایران نسبت به سایر کشورها و به‌ویژه وجه اسلامی شهر قم، مراجعه‌کنندگان بسیاری از کشورهای عربی و اروپایی مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی قم را انتخاب می‌کنند.

معاون پژوهش جهاد دانشگاهی قم با اشاره به این‌که درصد موفقیت در تمام دنیا بین ۲۵ تا ۳۰ درصد است، خاطرنشان کرد: میانگین موفقیت سال گذشته مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی قم، ۴۵ درصد بود که بالاتر از میانگین جهانی می‌باشد و از دلایل مهمی است که بیماران جذب این مرکز می‌شوند.

وی با تاکید بر این‌که در تلاش هستیم فرآیند جذب توریسم را قوی‌تر نماییم، گفت: باید بتوانیم با کشورهایی همچون ترکیه که صنعت فعالی در زمینه توریسم درمانی دارد،‌ رقابت نماییم.

ناصرپور بیان کرد: معاونت پژوهش جهاد دانشگاهی قم طرحی با عنوان «ساماندهی گردشگری سلامت» را در چارچوب اقتصاد مقاومتی به استانداری ارائه داده  و هدف از این طرح معرفی ظرفیت‌های قم به اتباع کشورهای دیگر است.

وی افزود: قم باید به‌عنوان پایگاه گردشگری سلامت در کشور معرفی شود و تعداد جذب توریسم افزایش یابد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.