به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار عبدالرضا آقاخانی روز چهارشنبه در گفت‌وگویی اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر آمدوشد یک دستگاه کشنده بونکر سیمان حامل کالای قاچاق در یکی از محورهای مواصلاتی استان، بلافاصله موضوع در دستور کار مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی قم قرار گرفت.

وی گفت: در ادامه با هماهنگی مقام قضایی استان مأموران به محل موردنظر اعزام شدند و پس از مشاهده خودرو مذکور، آن را توقیف کردند.

وی افزود: راننده در مواجهه با مأموران اذعان داشت بونکر خالی بوده و جهت تعمیر عازم شهرستان ورامین است، بنابراین خودرو به اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی منتقل شد.

آقاخانی گفت: سپس در بررسی صورت گرفته مشخص شد دریچه انتهای بونکر دارای پیچ و مهره‌های غیرمتعارف و دست‌ساز بوده که پس از باز کردن آن، حمل کالای قاچاق محرز شد و با تخلیه کالا ۱۲۵ دستگاه جاروبرقی بوش آلمان، ۲۰ عدد صندلی فلزی، ۷۹۵ کارتن ۱۵۲ ستی قاشق و چنگال کشف و نمونه کالا برای ارزش‌گذاری به گمرک ارسال شد که پس از کارشناسی ارزش محموله را ۵ میلیارد و ۸۴۰ میلیون ریال اعلام کردند.

وی افزود: درنهایت متهم به همراه پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی استان شد.

طرح برخورد با واحدهای صنفی عرضه البسه با علائم نامتعارف و ممنوع

رئیس پلیس امنیت عمومی استان قم نیز از اجرای طرح برخورد با واحدهای صنفی متخلف در عرضه البسه با علائم نامتعارف و هنجارشکن در ماه محرم خبر داد .

 سرهنگ پیام کاویانی گفت: اداره نظارت بر اماکن عمومی استان اقدام‌ها و تمهیدهای ویژه‌ای با صنوف متخلف در عرضه البسه با علائم نامتعارف، ممنوع و هنجارشکن در ایام محرم و صفر بر روی پیراهن‌های مشکی را در دستور کار خود قرار داده است.

به گفته وی، طرحی عملیاتی در این خصوص اجرا و از ۱۶۰ واحد صنفی عرضه البسه در سطح استان بازدید و تعداد ۴ واحد صنفی در این راستا پلمپ و به ۲ واحد صنفی اخطار داده شد .

وی از همشهریان خواست هرگونه خبر در خصوص عرضه البسه با علائم نامتعارف و ممنوع و هنجارشکن توسط واحد صنفی متخلف را به ستاد خبری پلس امنیت عمومی به شماره تماس ۲۱۸۲۵۴۲۹ اطلاع دهند .

کلاهبرداری با تبلیغات رمالی و فالگیری

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی قم نیز نسبت به کلاه‌برداری افراد سودجو از طریق تبلیغات رمالی و فالگیری در فضای مجازی هشدار داد.

 سرهنگ علی موالی اظهار داشت: یکی از روش‌هایی که کلاه‌برداران از عدم آگاهی شهروندان سوءاستفاده کرده و پول‌های کلانی را از آن‌ها کلاه‌برداری می‌کنند، رمالی، طالع بینی، طلسم، فال قهوه و موضوع‌هایی مشابه این عناوین در فضای مجازی است.

وی افزود: شیادانی از این قبیل در ارتباطات در فضای مجازی با شهروندان، خود را فردی دارای قدرت‌های خارق‌العاده و توانایی‌های معنوی معرفی می‌کنند و با فریب افراد و استفاده از روش‌هایی از قبیل تعریف از خود، تهدید فرد به استفاده از قدرت‌های جادویی و دادن اطلاعات کذب و دروغ زمینه جلب اعتماد وی را طرح‌ریزی و از شهروندان پول‌هایی گاه به‌مراتب کلان درخواست می‌کنند.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان قم اضافه کرد: اگر در پایان هم نتیجه‌ای حاصل نشود کلاه‌برداران این پرونده‌ها به مشتریان خود می‌قبولانند که آن مشیت الهی، قسمت و قضا و قدر بوده و با تهدید فرد به استفاده از قدرت‌های جادویی از اعلام شکایت وی جلوگیری می‌کنند.

دستگیری سارقان داخل خودرو در قم

همچنین فرمانده انتظامی شهرستان قم از دستگیری سه سارق داخل خودرو در قم خبر داد.

 سرهنگ مراد حسین جعفریان گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت لوازم داخل خودرو در قم، شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در ادامه ماموران کلانتری ۲۸ شهر قائم موفق شدند با استمرار اقدام‌های عملیاتی و انتظامی، سه سارق حرفه‌ای قطعات و محتویات داخل خودرو را شناسایی و دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان قم با اشاره به این‌که افراد مذکور در تحقیقات مأموران به بزه انتسابی اعتراف کردند، اضافه کرد: همچنین در طرح عملیاتی و انتظامی ماموران کلانتری ۲۸ شهر قائم ۸ دستگاه خودرو مسروقه نیز کشف شد.

جعفریان بابیان اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی استان شدند، از شهروندان خواست، وسایل نقلیه خود را به تجهیزات بازدارنده مجهز کنند و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک از طریق تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ موضوع را اطلاع دهند.

۱۱۷۵ /

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.