مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: سالروز ورود آزادگان، سالروز اتحاد ملت ایران است و آزادگان سفیران سربلند ایران اسلامی هستند و شکنجه‌های بسیاری را تحمل کردند تا پیام انقلاب اسلامی را منعکس کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، سیدجواد هاشمی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه عنوان کرد: جنگ‌های ایرانیان همیشه با عدالت و به دلیل دفاع از جمهوریت بوده است و شهدا برای این آرمان تا پای جان ایستادگی کردند.

وی افزود: ایران هرگز محور شرارت و خون‌آشامی نبوده است، در صد سال اخیر انگلیس و آمریکای جنایتکار هر زمانی اراده کردند با توطئه و زور پا در این کشور باز کنند، نتوانستند؛ نظام سلطه به دنبال استعمار کشورهای نفتی و منطقه بودند و قبل از انقلاب به این مهم دست یافتند ولی پس از پیروزی انقلاب با رهبری امام خمینی(ره) هیچگاه موفق به دست اندازی به جمهوری اسلامی ایران نشدند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران قم بیان کرد: سپس با حربه جنگ و با پول‌های عربی و عبری 8سال جنگ را به کشور عزیزمان تحمیل کردند و جوانان این کشور تا پای جان از جان و ناموس این کشور دفاع کردند.

وی با بیان اینکه جوانان دفاع مقدس سه دسته هستند، ادامه داد: عده‌ای برای دفاع از وطن خون خود را اهدا کردند و شهید شدند، عده‌ای جان خود را برای دفاع از جمهوری اسلامی قرار دادند و مدال جانبازی به گردن آویختند؛ همچنین عده‌ای گرفتار زور و ستم دشمن شدند و در زندان‌های حکومت بعث زندانی بودند.

هاشمی تصریح کرد: در زمان اسارات، برخی اسرا به دلیل شکنجه‌های حکومت بعث به شهادت رسیدند و برخی نیز پس از پایان جنگ، قهرمانانه به کشور بازگشتند و مورد استقبال ملت قدردان ایران قرار گرفتند.

وی اضافه کرد: سالروز ورود آزادگان، سالروز اتحاد ملت ایران است و آزادگان سفیران سربلند ایران اسلامی هستند و شکنجه‌های بسیاری را تحمل کردند تا پیام انقلاب اسلامی را منعکس کنند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران قم اظهار کرد: بر همین اساس شنبه 26مردادماه ساعت 18:30در مجتمع امام خمینی(ره)، مراسم تجلیل از آزادگان با حضور 521آزاده و خانواده‌های آنان برگزار خواهد شد و همچنین به مناسبت این هفته از برخی از آزادگان در قالب طرح سپاس بازدید خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: 12نفر از آزادگان در سال‌های اخیر به شهادت رسیدند که غبارروبی مزار این شهدا انجام خواهد گرفت؛ از تعداد آزادگان استان قم، 102نفر بیش از 5سال در زندان‌های حوکمت بعثی اسیر بودند و 13نفر از آزادگان نیز جزو نخبگان محسوب می‌شوند.

انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.