اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، وی عصر شنبه در آیین اختتامیه سومین دوره مسابقات بین المللی قرآنی ویژه طلاب علوم دینی، در مدرسه علمیه امام کاظم (ع) قم افزود: وظیفه ماست که با تمام امکانات موجود پیام قرآن را به سراسر جهان برسانیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نباید فقط مجذوب جسم قرآن شویم و روی قرائت و حفظ کار کنیم ، اظهار داشت: هر چند که این مسائل بسیار پرارزش است، اما باید به سراغ روح قرآن برویم و محتوای آن را در جامعه پیاده کنیم.
آیت الله مکارم شیرازی ، قرائت، فهم، عمل و منتشر کردن قرآن را چهار برنامه اصلی قرآنی عنوان کرد و گفت: مسابقات قرآنی باید با تفسیر آمیخته شود وسعی کنیم خوب رسانه ای شود.
وی گفت: دعوت موثر به قرآن باید به وسیله اقدام عملی انجام شود که در این راستا صداقت، امانت، درستی، شجاعت و هوشیاری را باید در جامعه پیاده کنیم تا دیگران فرق بین جامعه قرآنی و غیرقرآنی را بدانند.
آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که دشمنان سعی دارند بین مسلمانان ایجاد اختلاف کنند، افزود: آنها در میان برادران اهل سنت می گویند جمعیت شیعیان قائل به تحریف قرآن است؛ با وجود این که از عدم تحریف قرآن با ادله قوی و گویا دفاع کرده ایم، ولی باز هم برخی این مساله را تکرار می کنند.
آیت الله مکارم شیرازی گفت: امروز نیروی عظیمی که مقابل زیاده خواهی های زورمندان و قلدران دنیا ایستاده مسلمانان هستند و دشمن سعی دارد برای تضعیف چنین نیرویی، قرآن را از آنان جدا کند.
وی اظهار داشت: حضور قرآن در برنامه های مختلف از برکت های انقلاب است که باید آن را تعمیق و ادامه دهیم و به زمان های مختلف منتشر کنیم.
در سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم ویژه طلاب حوزه های علوم دینی 52 تَن از 33 کشور جهان توانستند به مرحله نهایی راه یابند.
مرحله نهایی این دوره از مسابقات نیز از 22 تا 24 فروردین ماه جاری در رشته های حفظ کل قرآن کریم، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، خطابه قرآنی و پژوهش در قم برگزار شد.
/2085/ 6133/
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.