اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، وی عصر چهارشنبه در دیدار معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری اظهار داشت: قبل از انقلاب همه روستاها و برخی از شهرها به طور کلی از وسایل رفاهی محروم بود.
وی گفت: یکی از اهداف انقلاب از بین بردن فقر و محرومیت و ایجاد رفاه برای مردم است و حضرت امام راحل نیز از ابتدای انقلاب این موضوع را بیان فرمودند و الحمدالله در نتیجه فکر و فرهنگ، جدیت و اخلاص مسئولان، علاوه بر شهرها در بسیاری از روستاها خدمات خوبی انجام شده و روز به روز نیز در حال گسترش است.
آیت الله نوری همدانی افزود: محرومیت ها یکسان نیست، اگر درجه بندی شود، میزان محرومیت ها مشخص خواهد شد و اقدام های بهتر و مناسب تری می توان انجام داد.
وی ایجاد امکانات را از وظایف مسئولان برای رفع محرومیت ها دانست و اضافه کرد: باید امکانات ایجاد کنید تا رفاه حاصل شود، فقر در اسلام عارضه ای است که بعدها بوجود آمده، برنامه های اسلام به گونه ای تنظیم شده که اگر صد درصد عملی شود یک فقیر نیز در سطح زمین باقی نمی ماند.
وی افزود: امام عصر(عج) وقتی ظهور کند یک فقیر در سطح جامعه وجود ندارد، چراکه خداوند جهان را طوری آفریده که امکانات زیاد است، ولی بهره برداری از آن نیازمند علم و دانش است.
آیت الله نوری همدانی خطاب به معاون رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: شغل شما بسیار عالی و بالاست، شغل ها با فکر و فرهنگ انسان ارتباط دارد، هر قدر فکر و فرهنگ انسان خالص و برای خدا باشد شغل او نیز با فضیلت تر است.
این مرجع تقلید یادآور شد: طبق روایتی از امام سجاد(ع) شریف ترین عبادت ها خدمت به مومنان می باشد.
محمد امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری، امروز در سفر به شهر مقدس قم با شماری از مراجع تقلید و علما دیدار و گفت و گو کرد. افتتاح طرح های روستایی از جمله برنامه های فردای معاون رئیس جمهوری، در قم است.
7403 / 1175
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.