به گزارش ایرنا، محمد امیدی عصر چهارشنبه پس از دیدار با آیت الله حسینی بوشهری در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در عرصه روستایی به لحاظ کمی و کیفی فعالیت های خوبی صورت گرفته و در جلسه کارگروه اشتغال استان بررسی و ارزیابی دقیقی از این اقدام ها خواهیم داشت.
وی با اشاره به تخصیص 2 هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی برای استان قم خاطر نشان کرد: 50 درصد از این اعتبار معادل یکهزار میلیارد ریال آن جذب شده و 36 درصد نیز قراردادهایی برای اشتغال انجام شده، که تلاش مسئولان استان در این راستا قابل تقدیر است.
وی همچنین با تاکید بر اینکه در ادامه مسیر توسعه اشتغال روستایی در استان برای رفع مشکل ها و موانع موجود حمایت های لازم را انجام خواهیم داد، گفت: تقویت زیرساخت ها و انسجام بخشی دستگاه هایی که در حوزه روستایی فعالیت می کنند، در دستور کار قرار دارد.
امیدی گفت: طرح هایی که مناسب ایجاد اشتغال در روستاها هستند، و پشت درب بانک ها برای دریافت تسهیلات معطل ماندند، باید با سرعت بیشتری پرداخت شوند، تا اشتغال پایدار روستایی تحقق پیدا کند.
طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال 1395، قم دارای 127 روستا با جمعیت بالای 20 خانوار است و جمعیت ساکن مناطق روستایی این استان بیش از 55 هزار و 865 تن است که در قالب 17 هزار و 385 خانوار زندگی می کنند.
7403/ 6133/
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.