استان اردبیل با تزریق دُز نخست واکسن کرونا برای ۱۰۰ درصد جمعیت هدف، در رتبه نخست کشوری پوشش طرح ملی واکسیناسیون کرونا قرار گرفته است.

تزریق واکسن کرونا در طرح شهید سلیمانی – کرمانشاه. عکس: تسنیم، فرزاد منتی

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل اعلام کرد که این استان با تزریق دُز نخست واکسن کرونا برای ۱۰۰ درصد جمعیت هدف، در رتبه نخست کشوری پوشش طرح ملی واکسیناسیون کرونا قرار گرفته است.

به گزارش جماران، دکتر علی محمدیان اردی روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا میانگین پوشش تزریق نوبت اول واکسن کرونا در کشور را ۹۵ درصد اعلام کرد و گفت: تاکنون ۹۶۶ هزار و ۲۰۱ دُز نوبت اول واکسن کرونا در سطح استان اردبیل برای افراد واجد شرایط تزریق شده است.

وی میزان پوشش نوبت دوم واکسن کرونا در استان اردبیل را نیز ۹۰ درصد معادل ۸۵۲ هزار و ۷۷۲ دُز اعلام کرد و افزود: استان اردبیل در تزریق نوبت دوم واکسن کرونا نیز با پنج درصد بیشتر از میانگین کشوری در رتبه سوم کشوری قرار گرفته است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل همچنین میزان پوشش تزریق دُز سوم واکسن کرونا در این استان را نیز سه درصد بیشتر از میانگین کشوری و حدود ۴۳ درصد ذکر کرد.

وی با اشاره به قرار گرفتن استان اردبیل در رتبه هفتم پوشش واکسیناسیون کرونا در سطح کشور ادامه داد: تاکنون ۳۹۵ هزار و ۶۴۶ نفر از جمعیت هدف این استان، نوبت سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

دکتر محمدیان‌اردی میزان استقبال از تزریق دُز سوم واکسن کرونا را در سطح کشور و استان اردبیل ضعیف خواند و اضافه کرد: لازم است با روش‌های مختلف اطلاع رسانی، مصاحبه و ارسال اطلاعات از طریق پیامک، افراد جای مانده برای دریافت واکسن ترغیب شوند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل همچنین گفت: با تزریق دُز سوم واکسن کرونا، در صورت ابتلا به کرونا در بیش از ۸۰ درصد افراد، علائم بیماری گذرا و زودگذر خواهد بود و بر همین اساس لازم است که مردم برای برای تزریق دُز سوم تشویق شوند و فرهنگ سازی در این زمینه انجام شود.

وی خواستار مراجعه شهروندان برای تزریق هر سه دُز واکسن کرونا شد و اظهار کرد: از ۲۲ بهمن سال گذشته تاکنون ۲ میلیون و ۲۱۴ هزار و ۶۱۹ دُز واکسن کرونا برای گروه‌های هدف در استان اردبیل تزریق شده است.

دکتر محمدیان‌اردی تاکید کرد: حتی افرادی که سه دُز واکسن کرونا زده‌اند و ۲ هفته از زمان واکسیناسیون آنها گذشته است، باید ماسک زده و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند چون واکسیناسیون باعث پیشگیری از ابتلا نمی‌‍‌شود و تنها در پیشگیری از مرگ و میر موثر است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.