ابراهیم امامی روز دوشنبه در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی افزود: استقرار پزشکان متخصص، ارتقای کیفی خانه‌های بهداشت و تامین نیروی انسانی مراکز عرضه خدمات درمانی در شهرستان از جمله عواملی است که سطح بهداشت را در این شهرستان ارتقا می‌دهد.
فرماندار نیر اظهارداشت: نبود این تجهیزات باعث شده بیماران برای انجام سونوگرافی ساده به شهرستان‌های همجوار یا مرکز استان مراجعه کنند و این خود مشکلاتی را برای بیماران به وجود می‌آورد.
وی با بیان اینکه کلرزنی در شهر نیر  به صورت برنامه‌ریزی شده و منظم انجام می‌شود، گفت: انتظار می‌رود در روستاها نیز این روند اجرایی شود.

امامی با تاکید با اشاره به مشارکت همگانی در ایجاد سلامت و بهداشت عمومی به عنوان مطالبه دیگر شهروندان بر لزوم جمع‌آوری سگ‌های ولگرد شهر نیر تاکید کرد.

فرماندار نیر گفت: ساماندهی طویله‌ها و دامداری‌ها در محدوده شهر ضرورت دارد و طویله‌هایی که در محدوده شهری بوده و بوی فضولات حیوانی موجب آزار و اذیت شهروندان می‌شود باید توسط مسئولان و نهادهای ذیربط ساماندهی شده و به خارج از شهر انتقال یابد.

وی همچنین در زمینه طرح انتقال کشتارگاه شهر نیر  و محل دفن زباله‌ها افزود: کشتارگاه و محل دفن زباله در محوطه شهر نیر قرار دارد و برای تامین بهداشت محیط باید نسبت به انتقال آن اقدام شود.

او فعال کردن کمیته اتلاف حیوانات ناقل بیماری‌ها در شهر و روستاهای بخش و توجه به وضعیت بهداشتی مدارس را دیگر ضروریات بهبود بهداشت محیط این شهرستان دانست.

شهرستان نیر در ۳۰ کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.