مسعود امامی‌یگانه روز چهارشنبه  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای تامین آب آشامیدنی این روستاها احداث ۱۸ مجتمع آبرسانی در دستور کار بوده که در نقاط مختلف استان با تامین اعتبار لازم در حال احداث است.

وی اضافه کرد: هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از طریق آب و فاضلاب ، هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال از طریق سازمان امور عشایر و ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از طریق اعتبارات استانی و ملی برای آبرسانی روستا ها اختصاص داده شده است.

امامی بیان کرد: در مجموع برای تامین آب آشامیدنی روستاها پنج هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای سال‌های ۹۸ و ۹۹ اختصاص یافته و  پیش‌بینی می‌شود تا سال ۱۴۰۰ تمام روستا های این استان از آب اشامیدنی سالم بهره مند شوند.

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل درباره عملیات اجرایی فاضلاب اردبیل و نمین گفت: هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار از طریق تسهیلات ماده ۵۶ برای این پروژه‌ها توافق شده است .

وی با بیان اینکه  فاضلاب  شهر نیر ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و  در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد بیان کرد: پروژه‌های فاضلاب شهرهای بیله‌سوار ، گیوی و سرعین هم قرار است تا پایان سال ۹۹ به بهره‌برداری برسند.

امامی درباره مقاوم سازی مسکن روستایی هم افزود: مقاوم سازی مسکن روستایی در این استان هم مورد توجه قرار گرفته و برای هر واحد مسکونی ۲۵۰ میلیون ریال تسهیلات کم بهره پرداخت می‌شود.

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل بیان کرد: ۲۰۴ طرح هادی در روستا های این استان با ۴۰۰ میلیارد ریال در سال های ۹۷ و ۹۸ اجرا شده است.

بر اساس آمارهای موجود از مجموع یک میلیون و ۲۴۸ هزار و ۶۱۰ نفر جمعیت استان اردبیل ۴۴۸ هزار و ۵۵۴ نفر در هزار و ۵۵۵ روستا سکونت دارند که از این تعداد هزار و ۲۴ روستا بالای ۲۰ خانوار هستند.

۷۱۱۰/6016

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.