استاندار اردبیل گفت: بعد از سال ها رکود کارخانه نئوپان خلخال باپیگیری ها فعال شده و سال آینده با ۴۰۰نفر اشتغال توسعه می یابد.

به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، اکبر بهنام جو در جریان بازدید طرح های تولیدی شهرستان خلخال اظهار کرد: نئوپان خلخال به بخش خصوصی واگذار شده و در حال حاضر با ۸۰نفر اشتغال بصورت شبانه روزی دو شیفت فعالیت می کند.

وی با بیان اینکه پول حاصل از فروش این کارخانه در شهرستان خلخال سرمایه گذاری می شود افزود : ۲۰میلیارد ریال از ۱۰۰میلیارد ریال برای احیای طرح های راکد در شهرک های صنعتی توسط بنیاد مستضعفان هزینه می شود.

بهنام جو ادامه داد: با هدفی که سرمایه گذار این پروژه دنبال می کند با اخذ تسهیلات ۵۰۰میلیارد ریالی و توسعه این کارخانه میزان اشتغال حتی تا ۵۰۰نفر قابل افزایش است.

وی حاشیه رودخانه قزل اوزن را برای درختکاری جهت تولید چوب کارخانه نئوپان مناسب ارزیابی کرد و گفت: اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زمین های مستعد برای این کار را شناسایی کرده اند و باید در اختیار سرمایه گذار قرار دهد.

استاندار اردبیل با بیان اینکه خدمات ارزنده ای در مناطق محروم استان اردبیل همچون خلخال به مردم ارائه شده  اضافه کرد: جهت پیشگیری از پدیده مهاجرت باید بیش از پیش تلاش کنیم البته تا حدودی به این هدف بزرگ نزدیک شده ایم.

بهنامجو یادآور شد: شهرستان خلخال به شهر گل معروف شده و تعداد راه اندازی پرورش گل رز هلندی در این شهرستان روز به روز افزایش می یابد و منطقه منحصر بفرد برای این کار است.

در این سفر یک روزه که با حضور منصوری معاون توسعه‌ کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی کشور از طرح هایی که با تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری در شهرستان های کوثر و خلخال ایجاد شده است بازدید شد.


انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.