اخبار مرتبط

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل به ضرورت توجه ویژه دولت و مجلس به مسئله درمان خانواده شهدا و ایثارگران تاکید کرد. 
به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، یاسر شاهی در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات در اردبیل با بیان اینکه شهید یک واژه مقدس است، گفت: شهدا و جانبازان متعلق به دین، ولایت و تمام جامعه هستند. 
وی با بیان اینکه استان اردبیل دارای سه هزار و 300 شهید است، افزود: بنیاد شهید شهید و امور ایثارگران استان دارای یک مرکز توانبخشی، فرهنگی، ورزشی و رفاهی است که در حال حاضر این مرکز دارای 85 درصد پیشرفت فیزیکی است. 
شاهی با بیان اینکه این مرکز از آبان سال 1396 از حالت رکود خارج و فعال شده است، گفت: فاز اول این مرکز استخر و سالن ورزشی می‌باشد که به بهره‌برداری رسیده است و فاز دوم بخش توانبخشی و فرهنگی و فاز سوم بخش رفاهی نیز در دست اقدام است. 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل با بیان اینکه چهار هزار و 500 نفر در مسابقات قرآنی این بنیاد شرکت کردند، تصریح کرد: همچنین مصاحبه تصویری 105 نفر از والدین شهدا نیز از صدا و سیما پخش شده است. 
وی با اشاره به برگزاری 350 یادواره شهدا در سالجاری، گفت: همچنین چهار هزار و 320 دقیقه نیز در ارتباط با حوزه ایثار و شهادت برنامه پخش شده است. 
شاهی با اشاره به افزایش 20 تخت به بیمارستان ایثار طی یک سال گذشته و رسیدن تخت‌های آن به 148 تخت، خاطرنشان کرد: ارائه خدمات به جانبازان بر اساس تعیین درصد و کمیته پزشکی انجام می شود و به 783 نفر از والدین شهدا نیز مجوز پرداخت حق پرستاری داده است.   وی با تاکید بر اینکه در کشور نباید دغدغه درمان برای مردم وجود داشته باشد، گفت: از دولت، مجلس و مسئولان تصمیم‌گیر انتظار داریم تدبیری نمایند تا خانواده شهدا و ایثارگران دغدغه درمان نداشته باشند. 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل با اشاره به راه اندازی مرکز مشاوره و مددکاری با مجوز رسمی در پنج شهرستان، افزود: در سال 1396، 931 مورد وام مسکن 60 و 70 میلیون تومانی به خانواده شهدا و ایثارگران پرداخت شده است. 
شاهی با بیان اینکه طی سالجاری از چهار هزار و 100 خانواده شهید عیادت کردیم، گفت: در خصوص ساماندهی مزار شهدا نیز تنها 360 مورد باقیمانده که طی سال آینده انجام خواهد شد.
انتهای پیام انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.