در پایان نشست و کنگره سراسری مجمع نیروهای خط امام(ره) با حضور دبیر کل و اعضای شورای مرکزی، دبیران استان ها و اعضای سازمان جوانان استان ها ، جمع بندی کلی و آخرین مواضع حاضرین در خصوص تحولات و موضوعات کشور و منطقه بیان شد که در همین رابطه بیانیه ای صادر گردید.

به گزارش جماران، متن کامل این بیانیه را در ادامه می‌خوانید:

مجمع نیرو های خط امام (ره) در شرایطی بیست سومین سال تاسیس خود را پشت سر می گذارد که فراز و فرود این سالها نه تنها از عزم و اراده این نهاد سیاسی در تحقق آرمان های امام و انقلاب نکاسته ، که پیگیری و تلاش در این مسیر را بیش از هر زمان دیگر لازم ، ضروری و نتیجه بخش می داند.

انقلاب اسلامی مردم ایران به رهبری امام خمینی (ره) یکی از فراگیر ترین تحولات سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی منطقه و جهان را رقم زده ، که پیامد این تحول ساختاری ، استقرار نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی برآمده از آن است ، سالهاست در ادبیات سیاسی ترجیع بند نظام مقدس جمهوری اسلامی و قانون اساسی ، تعابیری چون میراث امام و انقلاب ، خون بهای شهیدان و جملاتی از این دست قرار گرفته ، اما به رغم همه این شعارها و الفاظی که گاه و بی گاه بر زبانها و نوشته ها جاری است ، بازخوانی اهداف و تحلیل راهی که پیموده ایم میزان تحقق و وفاداری به این دست آوردها را ممکن و پاسداری از اصالت انقلاب اسلامی ، شعارهای آن و حقانیت تحقق آن را میسر خواهد نمود.

مجمع نیرو های خط امام در راستای سیاست گذاری های کلی حزب و متناسب با شرایط و موضوعات جاری کشور و در چهار چوب اهداف ، خلاصه ای از مهمترین دغدغه های اعضای خود را در کنگره یازدهم به استحضار مردم شریف میرساند .

١- کمتر کسی را می توان یافت ، این کلام حضرت امام که "مجلس عصاره فضائل ملت است " را نشنیده باشد، اما متاسفانه در این سالها و بخصوص در این روز ها آنچه از مجلس به سمع و نظر ملت ایران میرسد هیچ نسبتی با این خواست امام (ره) نداشته و حتی در تضاد آشکار با آن است . رفتارهای مجلس نهم در مواجهه با دولت یازدهم در مقاطع گوناگون از جمله انتخاب وزیران پیشنهادی دولت نشان از عمق رفتارهای سلیقه ای و سیطره ترجیحات سیاسی و جناحی بر تصمیمات کارشناسانه و مغایر با منافع کلی کشور بود .

آنچه در روزهای اخیر در برخورد برخی از نمایندگان مجلس با یکی از همکاران خود صورت گرفت از منظرهای گوناگون قابل بررسی و ارزیابی است ، تلاش و تاکید دکتر علی مطهری بر اتخاذ رفتارهایی قانونی و اخلاقی در چهارچوب معیارهای اسلامی با حجت الاسلام والمسلمین کروبی ، مهندس میرحسین موسوی و سرکار خانم دکتر زهرارهنورد به عنوان وکیل مردم و به نمایندگی از موکلان خود ، بر خلاف تمایلات شخصی ، گروهی و جناحی ، سند ماندگاری از عمل به وظیفه نمایندگی در چهار چوب قانون است .

مخالفان و منتقدان علی مطهری بهتر است با مراجعه به آثار استاد شهید مرتضی مطهری بخصوص بخشهایی که در زمان حیات پربار ایشان پس از انقلاب اسلامی ثبت و ضبط شده است ، ضمن آشنایی با معیارهای رفتاری ، استدلالی و انسانی مورد نظر معلم انقلاب ، ریشه های عملکرد فرزند خلف ایشان را بشناسند ، شاید سرّ تاکید کم نظیر امام خمینی (ره) در تایید آثار شهید مطهری را دریابند.

٢- مجمع نیروهای خط امام معتقد است اعمال نظارت های سختگیرانه و محدود نمودن دامنه انتخاب مردم در گزینش نمایندگان واقعی خود آثار مخرب بسیاری به همراه خواهد داشت ، که بخشی از آن را امروز شاهد هستیم به همین دلیل انتظار میرود شورای محترم نگهبان حافظ حق انتخاب مردم باشد.

بر هیچ منصفی پوشیده نیست که اعتماد به مردم و تلاش در جهت مشارکت مردم در ساختار تصمیم سازی کشور یگانه راه مصونیت انقلاب از بدخواهان و بهره مندی از توانمندی همه علاقمندان به تلاش در چهار چوب قانون اساسی خواهد بود.

٣- مهم ترین رویداد سیاسی پس از استقرار دولت یازدهم انتخابات مجلس شورای اسلامی است ، امید است دولت برآمده از خواست و رای ملت تمام لوازم و امکانات خود را درجهت مشارکت حداکثری و آگاهانه مردم به کار بندد.

فارغ از نتیجه هر انتخاباتی آنچه اهمیت دارد ، پاسداری از حس اعتماد مردم به ساختار مشارکت سیاسی و میزان واقعی تاثیر گذاری شهروندان جامعه در عرصه های تصمیم سازی است.

همه احزاب ، مجموعه های سیاسی و اشخاص تاثیرگذار باید تلاش نمایند مجلس آینده برآیند واقعی از ظرفیت های عظیم نیروی انسانی کارآمد ، متخصص و متعهد کشور باشد.

۴- دولت یازدهم بدلیل آشنایی رئیس جمهور محترم با مسائل بین المللی و به کارگیری وزیر خارجه ای توانمند توانسته است عملکرد موفقی در دفاع از حقوق هسته ای کشور در عرصه بین المللی داشته باشد.

توطئه اخیر که در میزان تولید و عرضه نفت شکل گرفته است می تواند از نشانه های ایستادگی و موفقیت تیم مذاکره کننده هسته ای در دفاع از حقوق ملت ارزیابی شود .

۵ - مجمع نیروهای خط امام تلاش دولت در مبارزه با مفاسد اقتصادی و زمینه های وقوع آن را امری حیاتی و از پیش نیازهای های اصلی بازگشت به آرمان های انقلاب میداند.

دولت تنها با صراحت ، صداقت و صلابت می تواند با مفاسد اقتصادی مبارزه و آن را مهار نماید.

معتقدیم کیان و آبروی جمهوری اسلامی و آینده انقلاب اسلامی با ریشه کنی مفاسد اقتصادی و پاک نمودن همه عرصه های خصوصی و دولتی از مافیای ثروت و قدرت گره خورده و رعایت هیچ سمت و نسبتی را بر نمی تابد.

۶- دولت در جهت سامان دادن به وضعیت اقتصادی به دلیل وجود مشکلات به جا مانده از دولت گذشته ، شکل گیری فشارهای جدید اقتصادی و نارسایی های عمده ای که اقتصاد وابسته به نفت با آن روبرو است کاری سخت و پیچیده را پیش رو دارد که همراهی همه بخش های جامعه را می طلبد .

افزایش مشوقهای بخش تولید و صنعت ، اتخاذ سیاست های حمایتی از تولید و صنایع کوچک ، تنظیم معافیت های مالیاتی و نظارت جدی بر حسن اجرای برنامه های حمایتی در کنار ارتقاء سطح کیفی محصولات داخلی و حضور در بازارهای منطقه ای و جهانی کمک خواهد کرد تا شرایط کسب کار در کشور ضرب آهنگی امیدوارانه تر به خود گرفته و در جهت جذب سرمایه در بخش تولید منشا اثر باشد.

٧- دفاع از آرمان فلسطین راهبرد همیشگی جمهوری اسلامی و بخشی از هویت انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی است.

بیش از چهار دهه از هشدار امام خمینی نسبت به خطر صهیونیسم و اشغال سرزمین فلسطین می گذرد ، ایشان از آغاز نهضت تا پایان حیات خود ذره ای در دفاع از آرمان فلسطین و قدس شریف کوتاه نیامده وآن را اولویت اول جهان اسلام می دانستند.

امروز خاورمیانه در آتش تکفیر و جهلی می سوزد که قطعا ریشه های آن به نژاد پرستان صهیونیست بازمیگردد و شاهدیم که اشغالگران اسرائیلی بیشترین بهره برداری را از شرایط بحرانی منطقه کرده و در جهت افروختن آتش جنگ از هیچ تلاش و توطئه ای فروگذار نمی کنند .

ما براین باوریم توطئه هایی که هر روز در نقطه ای از جهان و امروز در فرانسه بر علیه اسلام در جریان است ادامه طرح صهیونیستی تکفیری است که تمام توان خود را برای ارائه چهره ای جنگ طلب و خشن از اسلام به کار بسته و خاورمیانه را با اشغال فلسطین و حمایت از تروریست های تکفیری به منطقه ای همیشه ملتهب و نا آرام تبدیل کرده و تهدیدی برای هر کشوری است که با سیاست های نژاد پرستانه آنان مخالفت نماید .

راهکار مقابله با طرح پیچیده و همه جانبه ای که بر علیه منافع همه اقوام و مذاهب از شیعه و سنی گرفته تا عرب ، عجم ، کرد و ترک در منطقه ترتیب داده شده است تنها در توجه دوباره به موضوع فلسطین و بازگرداندن آن به دغدغه اصلی جهان اسلام است. هدف اصلی بخش هدایت شده و هدفمند شبکه های تروریستی درخاورمیانه که مناطق قابل توجهی را مورد غارت و تخریب و نسل کشی قرار داده است ایجاد غفلت جهانی از موضوع اشغال سرزمین های فلسطین و ادامه روند سال های اخیر در شهرک سازی ، تجاوز و تخریب های گوناگون تا اشغال کامل و یک پارچه سرزمین فلسطین است .

اسرائیل در سایه حضور جنایت بار تروریست های تکفیری تهاجمی فجیع را بر علیه کودکان بی دفاع و غیر نظامیان در غزه ترتیب داد و در لوای توحش داعش ، مقابل چشم جهانیان نسل کشی تمام عیاری را رقم زد و امروز رفتارهای افراطی همان تکفیری ها زمینه حضور نتانیاهو را در خیابان های پاریس بر ضد تروریسم! فراهم می کند.

مجمع نیرو های خط امام تاکید می کند ، انسجام داخلی و جلوگیری از رفتارهای متناقض با روح حاکم بر منطق حق طلبانه انقلاب اسلامی چه در موضوعات داخلی و چه در ابعاد بین المللی می تواند جمهوری اسلامی را در بسیج افکار عمومی دنیا بر علیه طرح های پیچیده و خانمان برانداز صهیونیستی تکفیری پیروز نماید.

اعضای مجمع نیروهای خط امام ضمن تاکید بر ایستادگی بر خط امام امت که خط استقلال طلبی ، آزادگی و دفاع از جمهوری اسلامی است ، تاسف خود را از عدم حضور یکی از اعضای برجسته این مجموعه ، برادر ارجمندمان سید سراج الدین میردامادی ، رزمندی جانباز و از بازماندگان شریف و صادق سالهای ایثار و شهادت را در این نشست ابراز داشته همه مسئولان را بر تلاش در جهت رفع مشکلات بجا مانده از سالهای گذشته دعوت می نماید.

منبع: khateemam.com

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.