در حالی که در ۲ هفته پیش، رقم واکسیناسیون روزانه بیش از ۲ هزار دز بود، این رقم در هفته گذشته بازهم کاهشی بود و همین امر می تواند برای هفته های آتی نگران کننده باشد.

تزریق واکسن کرونا در طرح شهید سلیمانی – کرمانشاه. عکس: تسنیم، فرزاد منتی

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی با اشاره به فوت پنج نفر طی هفته گذشته بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در استان گفت: متوسط ابتلای روزانه به این بیماری هم طی این مدت، ۲۵ نفر بود که البته همزمان با آن، واکسیناسیون هم کاهش یافته است.

به گزارش جماران، محمدامین ولی زاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی هفته گذشته سه روز بدون فوتی و سه روز نیز با یک فوتی کرونایی داشتیم که امیدوارکننده بود.

وی اضافه کرد: همچنین تعداد مبتلایان طی هفته گذشته بسیار کاهش یافت و حتی در روز جمعه به ۱۰ نفر رسید که مهمترین عامل در این خصوص را می توان واکسیناسیون و توجه به این امر طی هفته های گذشته دانست.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی ادامه داد: متوسط تعداد ابتلای روزانه طی هفته گذشته به ۲۵ نفر در استان رسید که حدود نصف هفته پیش از آن بود ولی نباید همچنان عادی انگاری کرد.

ولی زاد با ابراز نگرانی از کاهش استقبال از واکسیناسیون علیه کرونا در آذربایجان غربی اظهار کرد: طی هفته گذشته ۹ هزار و ۵۰۰ دُز واکسن در استان تزریق شد که متوسط روزانه حدود هزار و ۳۵۰ دز را نشان می دهد و بسیار کمتر از ظرفیت موجود است.

وی گفت: در حالی که در ۲ هفته پیش، رقم واکسیناسیون روزانه بیش از ۲ هزار دز بود، این  رقم در هفته گذشته بازهم کاهشی بود و همین امر می تواند برای هفته های آتی نگران کننده باشد.

وی افزود: امیدواریم با حضور مردم در مراکز واکسیناسیون و تزریق دزهای اول، دوم و سوم، روند کاهشی ابتلا ادامه یابد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.