امام جمعه ارومیه ملت مظلوم فلسطین را بزرگترین مظلومان دانست.

امام جمعه ارومیه ملت مظلوم فلسطین را بزرگترین مظلومان دانست و گفت: یکی از تدابیر بسیار مهم امام خمینی(س) برای مبارزه با رژیم غاصب صهیونیستی نام نهادن جمعه آخر ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس بود.

به گزارش جماران، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی با بیان اهمیت توجه به مسئله فلسطین و قدس شریف به عنوان اولین قبله مسلمانان جهان افزود: ائمه اطهار (ع) همواره در طول زندگی خود بر استکبارستیزی تاکید کردند و حضرت علی (ع) نیز در بستر شهادت و لحظات آخر زندگی شریف خود فرموند باید با ظالمان جنگ کردند و یار و کمک مظلومان در دنیا بود.

امام جمعه ارومیه با اشاره به وصیت نامه امام علی (ع) و جمله معروف " کونوا لِلظّالِمِ خَصمًا وَ لِلمَظلُومِ عَونًا" تصریح کرد: ملت مظلوم فلسطین بزرگترین مظلومان هستند و ما باید با تبعیت از سیره امیرالمومنین ادای وظیفه کنیم.

امام جمعه ارومیه عنوان کرد: خداوند متعال در قرآن کریم مسلمانان را بر این مسئله دعوت کرده و فرموده که چه شده که شما مؤمنان در راه خدا جهاد و جنگ نکرده و از مستضعفان حمایت نمی‌کنید بنابراین بر مسلمانان لازم و واجب است که علیه ظالم قیام کنند.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و قرار گرفتن راهپیمایی روز قدس عنوان کرد: بر اساس وظیفه شرعی، عرفی و اخلاقی در زمینه مبارزه با استکبار همیشه در میدان حاضر باشیم و ضمن تقویت روحیه مبارزه با استکبار آن را به نسل‌های آینده نیز منتقل کنیم.

حجت الاسلام قریشی با تاکید بر اینکه اتحاد جهان اسلام در سایه حمایت و همدلی در مسئله فلسطین و آزادی قدس شریف محقق می‌شود افزود: یکی از تدابیر بسیار مهم امام خمینی(س) برای مبارزه با رژیم غاصب صهیونیستی نام نهادن جمعه آخر ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس بود تا تمامی مسلمین جهان در این روز با برپایی راهپیمایی انزجار خود را از رژیم صهیونیستی اعلام کنند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.