علیرضا محمودی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با انجام این گشت‌ها در مجموع ۷۱ مورد تخلف کشف شده و برای این تعداد ۴۳۴ میلیون و ۴۱۸ هزار ریال نیز جریمه برآورد شده‌است.

وی با اشاره به آمار گشت‌های مشترک با دستگاه‌های اجرایی و ذیربط، ادامه داد:  ۲۳ گشت مشترک با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی انجام شده است از این تعداد برای ۱۸ مورد پرونده تخلف تشکیل شده است.

وی اضافه کرد: ارزش ریالی این تعداد پرونده کشف شده ۲۳ میلیون و ۴۵۸ هزار ریال برآورده شده است.

وی اظهار داشت: همچنین ۶۴ مورد بازرسی مشترک با بازرسان اتحادیه و اتاق اصناف انجام شد که برای ۴۸ مورد پرونده تحلف به ارزش ۱۸۸ میلیون و ۴۴۶ هزار ریال تشکیل شده است.

وی گفت: همچنین ۱۱ مورد بازرسی با همکاری جهادکشاورزی، دامپزشکی، فرمانداری و علوم پزشکی  صورت گرفته و برای ۶ مورد پرونده تخلف به ارزش پنج میلیون و ۳۰۰ هزار ریال تشکیل شده است.

 معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی افزود: در پنج گشت مشترک با نیروی انتظامی و اماکن عمومی یک مورد تخلف به ارزش ۲۱۷ میلیون و ۲۰۹ هزار ریال کشف شده است.

«محمودی»، اضافه کرد: گشت‌های مشترک در خصوص واحدهای حمل و نقل مسافربری با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی و پایانه‌های حمل و نقل مسافربری انجام شده و طی یک‌ماه گذشته تاکنون یک پرونده تخلف به ارزش یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال تشکیل شده و جهت رسیدگی به مراجع مربوطه ارسال شده‌است.

وی اضافه کرد: مردم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف و احتکار به صورت شبانه‌روزی با شماره تلفن ۱۲۴ نظارت و بازرسی ادارات صنعت، معدن و تجارت شهرستان‌ها و استان تماس بگیرند.

وی ادامه داد: این سامانه جهت دریافت هرگونه گزارش گران‌فروشی، احتکار، کم‌فروشی و هرگونه تخلفات صنفی در خدمت عموم شهروندان است.

رسیدگی به قیمت‌ها و بازرسی از واحدهای صنفی در طول سال از وظایف سازمان صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی است.

۱۰۳ هزار و ۳۹۱ واحد دارای پروانه در آذربایجان غربی فعالیت می‌کند؛ ۲۰ هزار و ۵۶۷ مورد از اصناف فعال در بخش تولیدی، ۴۹ هزار و ۹۷۱ واحد در بخش توزیعی، ۱۳ هزار و ۶۴۹ واحد در بخش خدماتی و ۱۹ هزار و ۱۹۷ واحد نیز در بخش خدماتی فنی فعالیت می‌کنند، این تعداد واحد پروانه‌دار در قالب ۱۷ اتاق اصناف و ۲۳۵ اتحادیه صنفی فعالیت می‌کند که از ابتدای امسال ۱۹ انتخابات در اتحادیه‌های صنفی آذربایجان‌غربی برگزار شده‌است.

چهار درصد از واحدهای صنفی کشور در این استان قرار دارد؛ بخش اصناف بزرگترین بخش اقتصادی آذربایجان‌غربی است که صدها هزار خانوار در استان از مزایای آن بهره‌مند هستند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.