حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمود ابراهیمی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران مستقر در فرمانداری این شهرستان، افزود: به خاطر احساس وظیفه کاندیدها از آنان تقدیر می‌کنم و امیدوارم در دوم اسفند سال جاری برگ‌زرین دیگری بر انقلاب اسلامی اضافه شود.

وی ادامه داد: رهبر کبیر انقلاب اسلامی نیز در این خصوص می‌فرمایند انتخابات علم جمهوری اسلامی است و این انتخابات جمهوریت و اسلامیت انقلاب را به نمایش خواهد گذاشت.

امام جمعه نقده از نامزدهای انتخاباتی خواست تا از تخریب کردن رقبای خود پرهیز کنند و افزود: رای مردم برای مردم و مسوولان قابل احترام است اما رای‌دهندگان باید به ملاک‌های اصلحیت توجه کافی داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه انقلابی بودن و مردمداری از بزرگ‌ترین شاخص‌های یک نامزد اصلح به شمار می‌رود، بیان کرد: مردم باید پس از تحقیق و کسب بصیرت کامل به نامزدهای مورد صلاحیت رای دهند.

به گزارش ایرنا انتخابات سراسری یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز جمعه، ۲ اسفند امسال برگزار می‌شود و ثبت‌نام از نامزدها از امروز به مدت هفت روز آغاز شد.
اصل کارت ملی و یک نسخه تصویر آن، اصل شناسنامه عکس‌دار و یک نسخه تصویر کلیه صفحات آن، یک قطعه عکس ۴*۳ جدید، اصل و یک نسخه تصویر آخرین مدرک تحصیلی معتبر (حداقل کارشناسی ارشد و یا معادل آن)، اصل و تصویر گواهی رسمی مبنی بر قبول استعفاء و عدم اشتغال در پست و مقام و مشاغل مشمول استعفای موضوع ماده ۲۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و اصل و یک نسخه تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا کارت معافیت دائمی یا مدرکی معتبر دال بر روشن بودن وضعیت مشمولان خدمت وظیفه عمومی از مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی است.
همچنین به استناد ماده‌ی ۲۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و تبصره‌های ذیل آن، انتخاب‌شوندگان هنگام ثبت‌نام باید دارای شرایط اعتقاد و التزام عملی به اسلام، التزام عملی به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران، ابراز وفاداری به قانون اساسی و اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه، داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی‌ارشد یا معادل آن، نداشتن سوء‌شهرت در حوزه‌ی انتخابیه، سلامت جسمی در حد برخورداری از نعمت بینایی، شنوایی و گویایی و حداقل سن ۳۰ سال تمام و حداکثر ۷۵ سال باشند.
داوطلبان نمایندگی اقلیت‌های دینی مصرّح در قانون اساسی از التزام عملی به اسلام، مستثنی هستند و باید در دین خود ثابت العقیده باشند.
ملاک محاسبه‌ی سن اشخاص برای ثبت‌نام در انتخابات بر اساس تاریخ تولد اولیه‌ی ثبت شده در شناسنامه رسمی است و تغییرات بعدی توسط دستگاه‌های ذیربط به استثنای محاکم قضائی ملاک عمل نخواهد بود.
طبق قانون کلیه جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا و رزمندگانی که حداقل ۶ ماه سابقه حضور در جبهه دارند از یک مقطع تحصیلی بالاتر برخوردار می‌گردند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.