رحمان احمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه این آتش‌سوزی در ساختمانی ۲ طبقه در این منطقه روی داد، افزود: پس از تماس همسایگان با سامانه ۱۲۵ بلافاصله تیم عملیاتی از ایستگاه مرکزی در محل حادثه حضور یافت و یک تیم پشتیبان نیز به حال آماده باش درآمد.

وی با اشاره به اینکه همه ساختمان دچار دودگرفتگی شده بود، ادامه داد: این آتش‌سوزی در طبقه همکف واحد مسکونی و بر اثر بی‌احتیاطی صاحب منزل هنگامی که در داخل منزل از پیک‌نیک استفاده می‌کرد، اتفاق افتاد. 

وی با بیان اینکه آتش کاملا شعله‌ور و در حال سرایت به اطراف بود، اضافه کرد: آتش‌نشانان با تجهیزات مخصوص وارد عملیات شدند و ضمن جلوگیری از سرایت آتش به طبقه اول توانستند آتش را در مدت زمان یک ساعت مهار کنند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد بیان کرد: پنج نفر از ماموران این ایستگاه با استفاده از کپسول‌های آتش‌نشانی آتش را با موفقیت خاموش کردند.

«احمدی» با بیان اینکه این حادثه تلفات جانی نداشت، یادآور شد: وسایل و تجهیزات این منزل مسکونی بر اثر این آتش‌سوزی کاملا از بین رفت.

وی به مردم توصیه کرد در هنگام استفاده از وسایل گازسوز از نزدیک شدن وسایل اشتعال‌آور به محل آتش خودداری و موارد ایمنی را رعایت کنند.

سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی مهاباد در قالب سه ایستگاه، ۴۲ پرسنل عملیاتی و با برخورداری از هشت دستگاه خودرو سبک و نیمه‌سنگین، عملیات امداد و نجات و اطفای حریق را انجام می‌دهد.

این سازمان از ابتدای امسال تاکنون در بیش از ۲۰ مورد ماموریت آتش‌سوزی منزل و واحدهای مسکونی حضور داشته و موفق به مهار آنها شده است.
 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.